Олександрія – Динамо. Перемогли ті, хто менше помилявся

Центральний матч 16 туру УПЛ відбувся в Олександрії.

Олександру Хацкевичу перед матчем з Олександрією довелося посушити голову над тим, кого ставити у центр захисту. Основний правий центральний захисник Микита Бурда отримав травму. Тренер Динамо у товариській зустрічі з Олімпіком випробував на цьому місці Сергія Сидорчука і гра номінального опорника йому сподобалася.

Експериментальний варіант захисту киян не витримав тиску вже на 3 хвилині. Банада навісив у штрафний майданчик, де Цуріков злету пробив точно у дальній кут воріт Бойка – 1:0. Поки гравці Олександрії святкували, динамівці апелювали до головного арбітра матчу Ігоря Пасхала, який проігнорував можливе порушення проти Буяльського за декілька миттєвостей до гола господарів.

Проблеми у захисті Динамо продовжилися. Гості раз у раз втрачали м’яч неподалік власних воріт, а потім порушували правила. На щастя киян, небезпечні штрафні Олександрія марнувала (хіба що варто згадати добивання Запорожана, після якого з труднощами, але Бойко м’яч потягнув).

Перший справжній момент біля чужих воріт підопічні Хацкевича створили на 24 хвилині: Сідіклей закинув м’яч за спину захисникам Олександрії на вільного Циганкова, але удар у лідера Динамо не вийшов. Майже одразу приклад партнеру показав Шапаренко, який вдало піймав м’яч злету – Паньків у красивому стрибку відбив.

Динамо оговталося – це підтвердив гол гостей. Результативну комбінацію ударом головою з лінії воротарського майданчика завершив Беньямін Вербич. Словенець вдало обрав позицію і скористався відмінним навісом від Кенджори. 1:1!

Олександрійці до перерви могли повернути собі лідерство, але Задерака із меж штрафного майданчика у дальній кут воріт Динамо не поцілив.

Після перерви команди продовжили грати на зустрічних курсах і майже одразу забили господарі. Цуріков у боротьбі із Сидорчуком намагався прокинути собі м’яч і тут в дуель вихованців запорізького футболу втрутився Денис Бойко. Голкіпер Динамо спробував у стрибку вибити м’яча, але влучив тільки у Цурікова. Ігор Пасхал оцінив дії воротаря на жовту картку і призначив пенальті (вся ситуація відбувалася у штрафному майданчику). Запорожан пробив точно у кут воріт Бойка – 2:1.

Кияни свої найкращі нагоди створювали після навісів. Спочатку Вербич ледь не повторив свою звитягу першого тайму, пробивши головою після навісу від Кенджори вище воріт. Ще ближчим до гола був Миколенко, але м’яч після його удару з навісу Циганкова з кутового прийняла на себе поперечка воріт Олександрії (а на добивання не встиг Сидорчук). Мав гольову нагоду і Русин (який на полі змінив Сідіклея), але нападнику, як і трохи раніше Сидорчуку, забракло сантиметрів, щоб замкнути простріл Буяльського.

Динамо спробувало врятувати матч імпровізованою навалою на штрафний майданчик команди Шарана, проте олександрійці грамотно побудували захист і відбилися. Заслужена перемога і реальне друге місце у турнірній таблиці УПЛ для Олександрії.