Олексій Михайличенко: Логічно було закінчувати чемпіонат після двох кіл

Головний тренер Динамо Олексій Михайличенко дав інтерв’ю офіційному сайту клубу. Що робить команда і сам тренер на карантині, що наставник думає про припинення чемпіонату і скільки знадобиться часу на відновлення форми футболістів? 

Як проходить спілкування з командою?

Ми щодня говоримо з гравцями телефоном, питаємо про стан здоров’я, настрій, родину. Я би не назвав це контролем. Думаю, що всі чудово розуміють – проконтролювати в цій ситуації ставлення футболістів до справи просто неможливо.

Я регулярно перебуваю на зв’язку з президентом клубу Ігорем Суркісом. Ми розуміємо, у якій ситуації опинився весь світ, не лише наша країна та наш клуб, тому дуже важливо підтримувати один одного по-людськи. Що й відбувається в клубі. Стосунки з гравцями, керівництвом на цьому етапі виходять за рамки суто професійних – ми перш за все люди, яким необхідні спілкування та підтримка.

Незважаючи на те, що ми не бачимося, тренерський штаб має повну інформацію від лікарів про стан здоров’я футболістів, про графік їхньої індивідуальної роботи та про те, що відбувається з ними та їхніми сім’ями. На базі я буваю рідко, але гравці приїжджають. Ми розробили програму індивідуальної підготовки таким чином, щоб хлопці на базі не перетиналися між собою, а працювали, виходячи з умов один гравець на одне поле на годину. На базі багато полів, тому це можна втілити, ми дотримуємося всіх запобіжних заходів. У нинішніх умовах до роботи та дотримання безпеки треба підходити дуже й дуже серйозно.

Фото ФК Динамо Київ

Багатьом нашим гравцям я сказав, що після нинішньої ситуації вони полюблять збори, коли важко, але є бажання й, що найголовніше, можливість повноцінно працювати. Хлопці самі проявляють ініціативу, хочуть працювати та взяли участь у розробці графіків індивідуальних занять на базі. Це їхня ініціатива й зона відповідальності, вони професіонали та поводяться відповідно.

Психологічна атмосфера

Всі розуміють серйозність подій, що відбуваються. У наших розмовах я намагаюся донести, що якщо ми не можемо змінити ситуацію, то маємо змінити своє ставлення до неї.

Що робити з чемпіонатом – догравати чи завершувати?

Я не знаю, що думають керівники нашого футболу в УАФ та УПЛ. Було очевидно, що чемпіонат варто було зупинити після двох кіл, а не затверджувати його підсумки після 23-х турів. Зараз будуть розмови, мовляв, я шукаю собі виправдання. Нічого подібного!

Є ж логіка: якщо ми почали другу частину чемпіонату, то його вже потрібно дограти. На мій погляд, всі пункти регламенту (особисті зустрічі, різниця м’ячів тощо) мають вступати в силу після того, як зіграні всі матчі. Ми чудово розуміємо, що навіть якщо буде догравання чемпіонату, то для повноцінної підготовки гравців потрібен буде місяць. І я усвідомлюю, що у нас цього часу не буде, а підготовка пройде у прискореному режимі. Ми вже думаємо над цим, розробляємо спеціальні програми, які дозволять максимально швидко підготувати команду в разі відновлення повноцінного тренувального процесу.

Читайте також: Жах українських реалій футболу від Ігоря Суркіса. Треба, щоб федерація думала про клуби, а не використовувала нас, як повій ©

Чи можна знайти позитив?

Знайти позитив складно. Ми всі маємо бути ще зібранішими та організованішими. Напевно, ще й оптимістичнішими, ніж зазвичай.

Чим займаєтеся особисто ви, крім дистанційного спілкування з командою?

Я з родиною виїхав з Києва, живемо на дачі в Козині. Особисто для мене порушилося щоденне спілкування, коли погодинно було все розписано в плані роботи. Тепер це замкнений простір. Зараз більше читаю книгам, гуляю з лабрадором, дивлюся фільмів. У мене є можливість бути на свіжому повітрі, що вже досить непогано.

Читайте також: Несподівана ініціатива. Малиновського хочуть зробити чемпіоном Італії

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також