Олімпік майже втримав перемогу над Шахтарем

Перемога над Гоффенгаймом у Лізі Чемпіонів розконцентровує чи окриляє? Шахтар мав перевірити одну з теорій на Олімпіку в поєдинку 17-го туру УПЛ. Гірникам була потрібна перемога, щоб упевнено почуватися на першій сходинці у таблиці, а Олімпік мав уже втручатися у боротьбу за першу шістку, якщо таке завдання перед командою стояло.

Графіка – ФК Олімпік

Прогнозовано, Шахтар одразу нав’язав свою ініціативу і почав володіти м’ячем.

Олімпік добре стримував гірників лише перші 7 хвилин. Все змінив Тайсон, який у фірмовому стилі протягнув м’яч по центру і віддав розрізну передачу на Мораєса. Жуніору залишалося лише переправити м’яч у ворота Махновського.

Підопічні Фонсеки продовжували повністю контролювати гру: Тайсон накручував захисників Олімпіка та роздавав гострі передачі, а Степаненко і Майкон разом із захисниками впевнено руйнували будь-яке зародження атак гостей.

У середині першого тайму Паулу Фонсека був вимушений замінити Хочолаву, який зазнав травми коліна у боротьбі з Балашовим. Матвієнко замінив грузина.

Наприкінці тайму Тайсон знову організував небезпечний момент: вже у штрафному майданчику красиво віддав пас п’ятою на Нема, але з ударом у ближній кут впорався воротар.

Початок другого тайму був за Олімпіком, який спромігся відновити інтригу. На 52-й хвилині Степаненко спочатку необачно вибив м’яч просто під удар Пасічу, а потім ще й відвернувся під час удару гравця Олімпіка. М’яч від спини опорника Шахтаря рикошетом влетів у ворота.

Гірники одразу підвищили темп, намагаючись знову вийти вперед. Але активні флангові проходи Данченка та Ісмаїлі не знаходили підтримки в центрі нападу.

На 66-й хвилині Олімпік вибіг у небезпечну контратаку, яку з фолом перервав Данченко. Штрафний удар ідеально виконав Балашов, перекинувши стінку – і це несподівані 1:2!

Спокійний переможний перебіг подій для Шахтаря у другому таймі перетворився на гонитву за нічиєю. Гірники поспішно намагалися відігратися, але не вистачало свіжих ідей у завершенні атак. Підопічні Фонсеки не мали “легких ніг”, за рахунок яких організовують свої швидкісні атаки.

Треба віддати належне самовіддачі гравців Олімпіка, які відпрацьовували в обороні дуже якісно. Шахтарю складно було проходити масовану оборону. Коваленко і Алан Патрік, які вийшли на заміну у другому таймі, не ставили нерозв’язних завдань захисникам Олімпіка. Патрік лише одного разу спробував вразити ворота Махновського ударом здалеку, а Коваленко не встиг замкнути подачу партнера на дальній стійці.

На 93-й хвилині Шахтар таки зміг зрівняти рахунок: Мораєс головою замкнув подачу Данченка. Повтор показав, що нападник гірників перебував у офсайді. Арбітр зарахував м’яч, попри апеляції тренерського штабу та гравців Олімпіка. Ще й відправив на трибуни тренера Олімпіка В’ячеслава Шевчука. Рефері відзначився ще одним неоднозначним рішенням, не вилучивши Тайсона після навмисного удару по нозі Гая.

Шахтар у другому матчі поспіль у чемпіонаті України не може перемогти. А Олімпік мав усі шанси брати три очка у дербі з чемпіоном.