Парад безкарності. Чи справжніми є фіналісти?

Автор – Олександр Новак

Реал та Ліверпуль – фіналісти Ліги Чемпіонів. Півфінальні двобої відзначились чималою результативністю. В чотирьох матчах було забито 20 голів. Але не менше було і суддівських моментів. Важко одразу сказати в якій парі арбітри більше помилялись.

Минулорічний півфінал між Баварією та Реалом викликав шквал невдоволення і претензій до УЄФА збоку німців. Сумнівне вилучення Відаля і такої ж чистоти пенальті вболівальники мюнхенців досі не можуть пробачити Кашшаї. Але відтепер у Мюнхена новий ворог – Чакир. Якщо в першому матчі цих команд, за великим рахунком нарікати баварцям немає на що, то мадридський поєдинок ледь не викликав дежавю.

17-та хвилина, розрізна передача на Роберта Левандовського. Поляк приймає м’яч спиною до воріт, розвертається і опиняється на газоні. Під час ігрового моменту нападник вів боротьбу із Серхіо Рамосом. Арбітр залишив епізод поза увагою. Дивитись із 2:54.

47-ма хвилина. Кімміх виконує простріл і м’яч влучає в руку Марсело. Кінцівка бразильця не була притиснутою до корпусу і збільшувала об’єм тіла. Реакція Чакира – можна продовжувати гру.

В жодному з моментів Джунейт Чакир не призначив пенальті. Хоч після гри сам Марсело зізнався, що дійсно зіграв рукою, і у арбітра були підстави призначити пенальті у ворота Реала.

Не менш скандальним став і вихід Ліверпуля до фіналу. Немов за одним сценарієм відбувались помилки арбітрів, адже в матчі на Анфілді суддівство Фелікса Бриха не викликає значних дорікань з обох боків, то його колега – Дамір Скоміна відпрацював за обох. Найбільш значущою помилкою словенця став момент на 63-й хвилині за рахунку 2:2. Трент Александр-Арнольд заблокував рукою удар Ель-Шаараві, і м’яч пролеитів над поперечкою.

Менше ніж за 20 хвилин до цього помилку на свій рахунок записав лайнсмен, який зафіксував офсайд у Джеко в момент розрізної передачі із глибини поля. Та справа не стільки у нелегітимно зафіксованому офсайді, а в тому, що сталось декількома секундами пізніше. Едін Джеко вирвався віч-на-віч із голкіпером Ліверпуля і в момент обіграшу Каріус збив боснійця у власному штрафному майданчику. Але оскільки попередньо був зафіксований офсайд, то продовження епізоду автоматично не має значення.

В якості часткової компенсації можна називати призначений пенальті у ворота англійців в компенсований час. Скоміна розгледів пенальті в моменті, коли Клаван намагався максимально приклеїти власну руку до корпусу та мінімалізувати підстави для призначення одинадцятиметрового. Але словенський рефері вказав на позначку. І майже одразу після голу Наінгголана з пенальті дав фінальний свисток.

Мабуть, найскандальніший фінал Ліги Чемпіонів відбудеться цього сезону в Києві. Рома та Баварія мають чим дорікати суддівському корпусу УЄФА, яким курує Колліна. Іронічно, що саме італійці виступають із заявами щодо відставки П’єрлуїджі.

Ось як буває, декілька матчів із очевидними помилками суддів і над керівником комітету повис дамоклів меч. А українські вболівальники роками терплять свавілля українських арбітрів, а у відповідь отримують лише виправдання, розмови про периферійний зір, та людський фактор. Цікаво буде побачити чим усе закінчиться і чи буде хтось покараний. Продемонструє УЄФА fair play по відношенню до осіб, які вчинили грубі помилки, які відобразились на підсумкових результатах протистоянь, чи постане питання про професійну непридатність арбітрів? Час головному керівному органу європейського футболу зробити глибокий аналіз дій своїх підопічних.