Домашня сторінка Ексклюзивно Паулу Фонсека. Про новий Шахтар, стосунки з Ракицьким і розмову з Суркісом

Паулу Фонсека. Про новий Шахтар, стосунки з Ракицьким і розмову з Суркісом

4 читачів онлайн
0
1,920

Головний тренер Шахтаря Паулу Фонсека підвів підсумки сезону у великому ексклюзивному інтерв’ю програмі ПРОФУТБОЛ.

– Я завжди мотивований, щоб перемагати. Шахтар – це великий клуб. Він дає абсолютно всі умови, щоби перемагати. Якщо думати про власну кар’єру в майбутньому, звісно ж усі знають, що в мене багато амбіцій. І, не знаю, можливо, коли-небудь я буду тренувати якийсь європейський гранд.

– Є одна обов’язкова причина і вона дозволила нам провести чудову Лігу Чемпіонів в перший рік. Це гравці, які у нас були. Не можна забувати – команда була дуже потужною Із Фредом, Даріо, Бернардом, і з Феррейрою. Цього року команда пережила великі зміни. І якщо тут в українському чемпіонаті це не надто відчувається, в Лізі Чемпіонів це можна зрозуміти глибше. Ми не змогли одразу знайти заміну для Фреда, для Бернарда…

Ми не зможемо змиритись із цим так швидко. З відходом Даріо Срни і Факундо Феррейри також. Цього року з усіма трансформаціями і змінами, які клуб пережив, ми мали ще одну невдачу. В більшості матчів Ліги Чемпіонів ми не могли розраховувати на двох найголовніших гравців нашої команди: Тайсона і Марлоса. І це дійсно було вирішальним для нас. Але навіть попри те, що ці хлопці не були з нами, ми боролись за прохід далі до останнього матчу. Якщо ви мене запитаєте, чи роблять Тайсон і Марлос нашу команду сильнішою – звісно ж! Думаю, всі це бачать. Я можу цього не говорити. Вони дійсно роблять різницю.

– Коли хлопці виходять на поле, в них не має віку. Мій вибір в жодному разі не залежить від віку гравця. Це продуктивність! Якщо 18-річний футболіст заслуговує грати – він буде грати. Якщо йому буде 30 і він заслуговує на це – він буде грати. Тому я ніколи не дивлюсь на вік. Я дивлюсь саме на ефективність. Я вже бачу як вони додають. Більшість із цих хлопців багато в чому додали. Але не після двох-трьох чи навіть п’яти вдалих матчів вони будуть готові грати на рівні Ліги Чемпіонів.

– Шахтар завжди продавав велику кількість гравців: Фред, Вілліан, Фернандіньо, Тейшейра, Коста. В якому віці вони пішли? Ну не у 18 чи 19 років. Не в 20. Не в 21 рік. Вони були більш віковими гравцями. І ми маємо дещо розуміти: в Лізі Чемпіонів дуже важливо робити правильні ставки. Щоби продавати гравців, має бути сильна команда для участі в цьому турнірі. Я не вірю, що якби ми грали молодим складом, нам вдалося б створити сильну команду.  Якщо ми будемо ризикувати і ставити на матчі Ліги Чемпіонів молодих гравців без досвіду, результати можуть їх повалити. Тому дуже важливо бути обережним і правильно обирати склад  на ці матчі. Якщо ми будемо грати сильною командою в Лізі Чемпіонів, командою, яка перемагає, яка проходить далі, яка показує чудову гру, тільки тоді ми зможемо продавати гравців. Інакше їх просто не помічатимуть.

– Про Мораєса я можу сказати, що він чудовий професіонал. Попри те, що він прийшов сюди в тридцятирічному віці, він показує великі амбіції. Він дуже швидко зрозумів наш стиль гри. Ми команда, яка постійно створює гольові моменти, і він дуже вдало приєднався до нас. Мені важко зрозуміти те, що партнери по професії, які були з ним стільки років, стільки жили пліч-о-пліч і разом працювали не приймають його рішення. Я не міг зрозуміти гравців, які з ним навіть не вітались. Для мене це важко. Але, слава Богу, з часом все більш-менш стабілізувалося. На даний момент, коли закінчуються ігри з Динамо, хлопці вже вітаються, спілкуються. Люди мають нормально до цього ставитися.

– Для мене найголовніше те, що відбувається зараз. Те, що відбулось за останні два роки. Ти доходиш до фіналу, це кінець, і Шахтар перебуває на першому місці турнірної таблиці. Ось це для мене найбільш важливо.

Чи хочу я перемагати в матчах з Динамо? Хочу! Але це не найголовніше. Найголовніше – це перемагати в усіх матчах, які потім дають нам можливість стати чемпіонами. Якщо ви мене запитаєте,  що я оберу – перемогти Динамо чи у чемпіонаті? Звісно ж у чемпіонаті. Без сумнівів. Але в той же час, Динамо – це суперник, якого ми дуже поважаємо. Упродовж цих трьох років я глибоко поважав Динамо. В жодному разі не можна трансформувати цю боротьбу у війну без рамок. Я думаю, що упродовж цих трьох років що Шахтар, що Динамо дійсно дають приклад взаємоповаги між командами. Це важливо для футболу.

– Уперше коли ми познайомилися із президентом Динамо, він запросив мене випити чаю чи кави. Я обрав каву. Ми обговорили деякі питання з приводу молодих гравців, у яких зараз зламний вік. Скоро вони стануть професіоналами. Ми тоді не говорили про матчі Шахтар-Динамо. Ми взагалі не порушували цю тему. Більше обговорювали молодих виконавців. Президент здався мені тією людиною, яка любить свою команду і бореться за Динамо. Я це одразу помітив. Це абсолютно нормально.

Але з приводу пропозиції від Динамо… Я ніколи не говорю ніколи. Чесно кажучи, мій зв’язок із Шахтарем настільки міцний, що, я думаю, це було б дуже важко. Практично неможливо. Але не знаю, у футболі багато чого відбувається. Не знаю, що може статися. Відверто скажу, якби була така можливість, моя дружина мені б не дозволила, в жодному разі.

Мені подобаються багато молодих гравців із Динамо. Нам не варто дивитися на турнірну таблицю. Динамо з кожним разом стає все сильнішим. І я впевнений, що в наступному році Динамо стане ще сильнішим, якщо залишиться із цими гравцями. Шепелєв, Миколенко, Бурда та інші гравці додають. Всі ці молоді хлопці через рік стануть сильнішими. Без сумнівів. Тому що в них є чудові чесноти.

Конфлікт із Ракицьким? Ні! Ні! Це хибне питання. Я скажу наступне: після закінчення кубкового матчу ви знаєте, хто мені зателефонував по відео зв’язку? Ракицький! Щоб привітати особисто мене. Закінчився чемпіонат – те саме. Про що це говорить? Напевне, що у нас стосунки людей, які не посварилися між собою.

Якщо ви називаєте конфліктом те, що я приберу зі складу одного гравця і поставлю іншого… Ні, якщо хочете, можете називати це конфліктом. Тоді у мене такі конфлікти щодня.

Мені дуже подобається Ракицький. Я можу сказати чесно. Люди близько не знають Ярослава. Але це людина з великим серцем. Він завжди мене поважав. І я його теж. Якщо він відчув, що втратив значимість в команді і якусь повагу від партнерів через моє рішення, можливо його це образило. Але не через це наші стосунки можуть зіпсуватися. І не ми відправили Ракицького з нашої команди. Він підійшов до мене і сказав, що в нього є хороша пропозиція. Ми це обговорили з президентом. І зрозуміли, що для клубу це буде вигідно.

Ракицький пішов, це було його бажання грати в іншому чемпіонаті. Жодного конфлікту з ним в мене не було. Це людина, з якою в мене прекрасні стосунки. Навіть скажу наступне: з тих гравців, які в мене були упродовж цих трьох років у Шахтарі, Ракицький можливо був людиною, у якої найбільше серце.

– Це мрія – показувати якісний футбол. Тому що для мене вигравати недостатньо. Але, чесно кажучи, я мрію провести класну Лігу Чемпіонів. Це мрія, це моя мрія. Грати в Лізі Чемпіонів – це відрізняється від усього. Вигравати в цих матчах це щось справді дивовижне. Будучи великим реалістом, я мрію, що ми можемо грати в Лізі Чемпіонів краще, ніж два роки тому.

Читай також, як Фонсека розхвалив молодь Динамо і оцінив роботу Андрія Шевченка.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзивно
Закриті коментарі

Перевірте також

Трансфери Динамо. Вічна тема від Ігоря Циганика

Ведучий програми #Профутбол Ігор Циганик в ефірі #ЦиганикLive розповів про трансферну полі…