Перемога в цілковитій тиші

Без уболівальників на трибунах, але із позитивним настроєм після першого матчу – таким був багаж збірної України напередодні гри із словаками. Андрій Шевченко переможний склад практично не змінив. Лише Кривцов, невдала гра якого і призвела до пропущеного гола в Чехії, залишився в запасі. А от Андрій Пятов зберіг своє місце у воротах і навіть вивів команду як капітан.

Фото Романа Бебеха

В дуже невисокому темпі пройшов перший тайм матчу. Словаччина навіть не збиралася вступати в боротьбу за право грати першим номером, а нашій команді вкрай бракувало агресії в атаці. Моменти виникали дещо спонтанно. Збірна України відзначилася хіба що двома дальніми ударами Степаненка і спробою застосувати награну комбінацію після кутового. Але удар в дотик від Ракицького заблокували словаки. Свою головну зброю намагався використати Руслан Малиновський. Півзахисник Генка пробивав зі штрафного – вище воріт.

Щодо гостей, то збірна Словаччини теж не надто вразила грою в атаці. Партнери часто шукали закиданнями Мака, а от Роберт не завжди був готовий до цих передач і частенько м’яч губив. Та все ж уся небезпека від гостей йшла саме із правого флангу. Спочатку подавав Шатка. М’яч після удару Нємєца пролетів повз ворота, а наприкінці першого тайму Коноплянка не підстрахував Матвієнка і дозволив суперникам виконати навіс. На щастя для збірної України Вайс не впіймав м’яч на ногу і пробив дуже невдало.

Перший справді небезпечний момент біля воріт Дубравки стався на старті другого тайму. Малиновський виконував силову прострільну передачу зі штрафного: м’яч спочатку зачепив гравця у стінці, а далі зусиллями Шкртела міг опинитися у воротах. Натомість Словаччина відчула, що можна грати проти такої збірної України і навіть якийсь час контролювала м’яч. Агресія гостей швидко принесла результат: Малиновський загрався в центрі поля і обрізав команду, передачею словаки миттєво знайшли Мака, а той на якусь мить не встиг до м’яча.

На помилці вдалося і нам спіймати суперника. Матвієнко перехопив передачу словаків, увірвався до штрафного майданчика і прострілював. М’яч після рикошету від захисника і рук Дубравки міг опинитись у Яремчука, та вже на останньому рубежі оборонці гостей відвели загрозу. Полоскотав нерви вболівальникам і тренерському штабу Ярослав Ракицький. Захисник Шахтаря двічі зіграв надто самовпевнено. І якщо в першому таймі це сталось у центрі поля, то в другій половині гри піжонством захисник займався просто у штрафному майданчику (!) у кількох метрах від воріт, добре, що цією помилкою, як і ще однією за 3 хвилини, словаки не скористалися.

Заключні 15 хвилин стали справжнім випробуванням для збірної України. Було помітно, що фізично словаки значно переважають підподічних Шевченка. Тренер збірної України вдався до замін. З поля пішли Малиновський і Коноплянка, а вийшли Зінченко і Циганков. Саме Віктор заробив пенальті, який реалізував Ярмоленко. причому бив Андрій дуже не впевнено, перед ударом помітно нервував. Воротар навіть зачепив м’яч рукою, але той таки влетів у ворота, на превелике полегшення півзахисника Вест Гема і усієї тренерської лавки збірної України.

Словаччина намагалася врятувати хоча б нічию. Простріл Мака, удар Дуди – все блокували наші захисники. Значно складніше було, коли удар після навісу з кутового Пятов відбив перед собою замість того, щоб зафіксувати його у руках. В останній момент українцям вдалось вибити м’яч.

Команда Андрія Шевченка вистояла, більше того, на останніх секундах компенсованого часу господарі могли подвоїти перевагу, та яскрава комбінація в один дотик так і не знайшла свого результативного завершення. Ярмоленко пробив просто у руки голкіперу гостей.

1:0 – мінімальна перемога, яка цементує перше місце в групі Ліги Націй за збірною України.