Перший матч на ЄВРО і одразу перемога

Україна стартує на юнацькому ЄВРО із перемоги.

Юнацька збірна України розпочала свій шлях на ЄВРО-2018. Підопічні Олександра Петракова потрапили до однієї групи із однолітками з Англії, Туреччини та Франції. Саме із останніми наша збірна зустрічалась у першому турі. Головною втратою для українців на цьому турнірі стала відсутність Андрія Луніна, який був основним воротарем у відборі, а зараз розпочав підготовку до нового сезону у складі Реала.

Французи на правах фаворита розпочали матч із високим відсотком володіння м’ячем. Українці не були проти такого сценарію і спокійно вичікували помилок суперника, при цьому намагалися гарантувати максимальну безпеку поблизу своїх воріт. Можна сказати, що із цим завданням на старті гри команда Петракова впоралася. Лише удари з-за меж штрафного майданчика вдавались супернику. Попереду у нас феєрив Супряга. Нападник Дніпра-1 впродовж першого тайму мав два виходи віч-на-віч із голкіпером, але у першому пробив просто у суперника, а в другому спробував обіграти Діуфа і надто далеко прокинув м’яч.

Та такі гострі контрвипади не могли безслідно минути для французів. Зв’язка Цитаїшвілі, Коноплі та Супряги все ж дала результат, однак обійшлось без останнього. Конопля асистував, а Цитаїшвілі забивав. Після пропущеного м’яча, як не дивно, французи навіть на декілька хвилин віддали ініціативу, але досить швидко прийшли до тями. Минуло тільки 10 хвилин, як на лівому фланзі захисту обрізались українці, Сумаре увійшов до штрафного майданчика. І тут же відбулась ще одна помилка синьо-жовтих: ніхто не грав із Гейтаном, який з району 11-метрової позначки розстріляв Кучерука.

До перерви команди мали ще по одному небезпечному моменту. Маоліда під кутом вривався до штрафного майданчика збірної України, але у боротьбі із Бондарем так і не зміг точно пробити. А дещо раніше свій шанс не використали підопічні Петракова. Цитаїшвілі шведою виконував простріл із лінії штрафного майданчика, та на цю передачу не встиг Супряга.

Другу половину матчу обидві команди розпочали в такому ж неквапливому темпі, як і на самому початку гри. Єдине, що кидалося в очі – впевненість гравців збірної України. З кожною хвилиною все більше наші хлопці вірили у власні сили і те, що їм доснаги здолати суперника. Це, утім, не завадило французам провести дві гострі спроби атак. Адлі, який вийшов на заміну, виконував прострільні передачі, але жодна з них не знайшла партнера.

Україна відповідала значно гостріше. Спочатку Цитаїшвілі заплутався в ногах і не зміг віддати останній пас із лінії штрафного майданчика. Потім вдало на підбиранні після подачі кутового зіграв Булеца, але його удар відбив Діуф. Наступна контратака України ледь не вилилась у потрійне покарання для Франції. На щастя гальських півнів, фол Сарра відбувся до штрафного майданчика. Та це не змінює того, що Маланг перервав вихід нападника віч-на-віч із голкіпером і отримав заслужене вилучення.

В більшості у нашої збірної стало значно більше позиційної гри і суттєво виріс відсток володіння м’ячем. Атаки французів почали носити спонтанний характер і нічим небезпечним не закінчувались. Синьо-жовті були більш акцентованими у завершальних діях. Супряга після флангової передачі не найкращим чином влучив по м’ячу, але все таки завдав удару, який ледь не залетів за спину голкіперу. Пізніше захисники Франції невдало вибивали м’яч і той від нашого гравця ледь не у ворота полетів.

Франція, попри меншу кількість гравців, спробувала піти в атаку і наразилася на випад українців. Миттєвою діагоналлю партнери знайшли Булецу, який прибрав суперника і пробив точнісінько у нижній кут воріт, 1:2.

В доданий арбітром час Україна забила третій м’яч, але Ременюк забіг в офсайд, і взяття воріт було справедливо скасовано. Втім, і зарахованих голів нашій збірній вистачило для перемоги 2:1. Після першого туру наша збірна має однакову кількість очок з Англією, але українці розташувалися на другій сходинці через меншу кількість забитих м’ячів (Англія здолала Туреччину 3:2). Наступний матч команді Петракова доведеться зіграти саме із англійцями.