Підбиття підсумків. Шевченко про гру з Кіпром, травмованих та реакція на галас у Росії щодо форми збірної України

Етап підготовки завершився

Андрій Шевченко на післяматчевій пресконференції оцінив результати гри збірної України з Кіпром та підбив підсумки зборів національної команди. Зокрема, головний тренер розповів про ситуацію з ушкодженнями у Тимчика та Циганкова, а також поділився ставленням до реакції Росії на нову форму збірної України:

Ми дуже вдячні Харкову, ми провели чудовий збір, тут були створені всі необхідні для нас умови. Команда завтра спокійно вилітає на Євро-2020.

— Те, що суперник рано залишився у меншості якось зіпсувало ваші тактичні плани на гру?

— Ніяк не зіпсувало. Нам би хотілося, щоби матч із Кіпром забезпечив навантаження для хлопців. Я попросив їх не знижувати темп у другому таймі. Ми постійно тримали м’яч, створювали моменти. Дуже важливо для команди й гравців, щоб кожен виконував необхідний обсяг роботи. За грою, я вважаю, що команда сьогодні діяла краще, оскільки була свіжішою, це видно неозброєним оком. Це позитивна інформація для нас. Всі, хто виходив у старті або на заміну, мав гарний вигляд.

— Вихід Забарного праворуч пов’язаний із ушкодженням Тимчика чи це був експеримент?

— І те, й інше. Ми були змушені спробувати Забарного справа, тому що нам потрібно шукати опції, розуміючи ситуацію. На жаль, Тимчик ніяк не може набрати форму. Він тренується, але в нього є невелика проблема. Я знаю, що він переживає. Це стосується й Циганкова. Це два гравці, на яких ми розраховуємо. Сподіваюся, що вони одужають, у хорошій формі підійдуть до тих ігор, коли вони будуть нам необхідні, і допоможуть нам.

— Сьогоднішня перемога з рахунком 4:0 зарядить команду енергією на чемпіонат Європи?

— Перш за все, у нас ніякої ейфорії немає й не могло бути. Ми пройшли три фази підготовки. Цю гру ми розглядали виключно як підготовку. Форма гравців мені сподобалася. Видно, що хлопці виходять з-під навантажень. Те, що ми виграємо, це завжди позитивно. Ще і показали хороший  футбол. Але ейфорії не повинно бути і не буде. Цей матч ми розглядаємо як підготовку до фінальної частини. Там будуть зовсім інші команди, інші ігри. Хлопці це прекрасно розуміють, ми з ними на цю тему говорили. Я вважаю, що етап нашої підготовки пройшов дуже добре. Цим ми задоволені, а далі рухатимемося вперед.

— Перед пенальті Ярмоленка ви дуже переживали. Для вас це був важливий момент?

— Те, що стосується пенальті, мені завжди хочеться, щоб наші гравці забивали, це стосується не тільки одинадцятиметрових, а й будь-яких моментів. Коли вони не реалізовують їх, я все-таки нервую. Ярмоленко не реалізував останній пенальті, тому важливо було, щоб він забив і відчув цю впевненість.

— У Тимчика й Циганкова є ушкодження? Який зараз їхній стан?

—  У Довбика немає проблем, а у Тимчика і Циганкова є. Поки що вони звільнені від тренувального процесу, лікуються. Сподіваємося, що найближчим часом вони тренуватимуться.

Головний тренер збірної Нідерландів Франк де Бур вважає, що його команда на Євро обіграє Україну з рахунком 3:1. Чи не занадто це сміливий прогноз наставника суперників?

— Я до цього ставлюся спокійно. Напевно, він знає щось, чого не знаю я. Ми в нашій групі ставимося з повагою до будь-якої команди. У нас непростий квартет, будуть складні ігри, ми до них готуємося.

— Вихід до якої стадії на Євро-2020 вважатиметься успіхом для нашої команди?

— Як я вже сказав, у нас непроста група. Якщо ми з неї вийдемо, це вже буде хороший результат.

— Які Ваші враження від проводів збірної на Євро?

— По-моєму, усе було ідеально. Без пафосу, без чогось зайвого. Зіграли на прекрасному стадіоні в місті, де нас люблять і підтримують. Я думаю, по всій Україні є підтримка й інтерес, куди б не приїхала національна команда. Глядачі прийшли сьогодні, підтримали команду. Для нас найголовніше, що вболівальники вірять у збірну. Дякую їм велике, і вам, журналістам, теж спасибі.

— Яке ваше ставлення до реакції Росії на нову форму збірної України?

— Мене взагалі не цікавить їхня реакція. Мене цікавить, як відреагували наші вболівальники. Думаю, їм форма сподобалося, тому я задоволений.

— У зв’язку з тим, що до першого матчу, згідно з регламентом, можна вносити певні корективи у склад у разіфорс-мажорів, скільки загалом футболістів полетить із командою до Бухареста? 26 чи усі, хто були і у розширеному списку?

— Я думаю, сьогодні ми ще раз поговоримо з лікарями. Подивимося, оцінимо шанси травмованих виконавців, чи є сенс додавати когось. Ми плануємо полетіти складом із 26-ти гравців, якщо не буде якихось змін. Сподіваюся, їх не буде.

Читайте також: Циганков – лідер і домінування гравців Шахтаря! Відома оновлена вартість футболістів УПЛ

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також