Погром у Манчестері. Головні винуватці

Автор Олександр Новак

Шахтар зазнав однієї із найбільших поразок в історії Ліги Чемпіонів. Гірники поступилися Манчестер Сіті із рахунком 0:6. Востаннє із подібним рахунком матч українського клубу у Лізі Чемпіонів закінчився ще у 2015-му році. Тоді команда Луческу в 1/8 фіналу програла Баварії 0:7.

Не можна сказати, що гра, яку показав Манчестер Сіті, когось здивувала. Команда Гвардіоли впевнено і стабільно розбирає своїх суперників, а особливо вдома. На Етіхаді містяни в середньому забивають по 4 м’ячі за матч. Цей факт викликав велике занепокоєння з огляду на вельми не переконливу гру Шахтаря в захисті. Ще напередодні матчу було багато розмов щодо Ярослава Ракицького. В ході матчу з Динамо Фонсека його замінив. Багато хто пов’язував це із жовтою карткою, яка була в пасиві оборонця. Але не можна не згадати провали Ракицького, через які мінімум двічі міг забивати Вербич. Саме невпевнена гра Ярослава і стала початком погрому Шахтаря. Марез на куті штрафного майданчика на одному замасі повністю відіграв суперника і віддав асист на Жезуса.

Дуже цікаво, що за увесь матч жоден із захисників Шахтаря не зробив жодного відбирання м’яча. У Манчестер Сіті тільки Стоунз одного разу вступив у відбір, але згадайте, де територіально розташовувалися містяни, а де гірники. Стоунз і Ляпорт більшість часу грали на рівні центральної лінії і практично не перебували у власному штрафному майданчику. Точність передач пари центрбеків Шахтаря склала тільки 80% (найнижчий показник в команді). Лише по одній повітряній дуелі виграли Кривцов і Ракицький. І ще один фактор, що свідчить про катастрофічну гру гірників в захисті – відсутність підстраховок. В багатьох моментах, в тому числі гольових, захисники гірників залишались один-на-один із суперниками. В таких ситуаціях футболісти Сіті швидко групувались у трикутники і створювали кількісну перевагу.

Паулу Фонсека випустив у стартовому складі Тайсона і Коваленка. Але не зовсім звичним було їхнє розташування. Віктор розмістився на правому крилі атаки, а бразилець на позиції десятки. Таким чином Фонсека хотів збільшити вибухову швидкість контратак своєї команди, адже Тайсон значно переважає Коваленка у швидкості. Бразилець мав відходити в глибину і при відбиранні м’яча розганяти контрвипади.

Гра в атаці – особлива тема. За 90 хвилин матчу флангові вінгери Шахтаря не здійснили жодного успішного (!!!) обіграшу. І для порівняння – фланги Ман Сіті. 3 вдалі обіграші від Мареза і Стерлінга. Так, хтось скаже, що не набагато більше. Однак вінгери команди Гвардіоли грали не як флангові півзахисники, а перебували на лінії із Жезусом, а простір між опорником (Фернандіньйо) і Марезом/Стерлінгом заповнювали Бернарду Сілва та Давід Сільва. Виокремлюємо на тепловій карті їхній рух упродовж матчу.

Одна із головних проблем гірників – швидкість переходу із атаки в оборону. Яскравий приклад цього – третій гол в матчі. Тайсон зупинився у центральному колі і не відійшов глибше, хоч із м’ячем на чужій половині поля перебували гравці Сіті. Коваленко і Алан Патрік імітували пресинг Стерлінга і по факту лише супроводжували його. У тому ж епізоді загубив позицію і Тарас Степаненко, який в момент удару Рахіма тільки добіг до штрафного майданчика.

Перевага в швидкості руху гравців Манчестера була просто катастрофічною для гірників. Далеко не найкращим видався матч для Ісмаїлі. Лівий захисник Шахтаря безпосередньо має стосунок до трьох пропущених команодю м’ячів. Він не підстрахував Ракицького (перший гол), імітував пресинг проти Мареза (четвертий гол) і не встиг повернутися з атаки в оборону (п’ятий гол).

Гірники дозволяли робити супернику практично все, що той бажав. Красномовною у цьому плані буде статистика відсоткового розподілу ударів. 60% своїх ударів Манчестер Сіті завдав із меж штрафного майданчика гірників, а ще 7% взагалі із воротарського (!!!). Натомість Шахтар пробивав переважно з-за меж карної зони.

Мабуть, найсвітлішою плямою у цьому катастрофічному для Шахтаря матчі можна назвати Миколу Матвієнка. Він був найкращим у гірників за кількістю обіграшів суперника 3 (2 з них були вдалими), він найбільше пробивав по воротах суперника – двічі. Захисник також має 50% успішних відбирань м’яча, за цим показником він третій в команді.

Шахтар зазнав дуже болісної поразки, але шанси на вихід із групи команда Фонсеки все ще зберігає, а отже боротьба за лігочемпіонівську весну триває.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також