Порту – Рома. Римляни не дотерпіли до серії пенальті

Що могло перевершити вівторкову феєрію у матчі Реал — Аякс? Мабуть, нічого. Але Порту та Рома вміють грати у цікавий футбол, що вони і продемонстрували у першому матчі 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів (2:1 римляни виграли).

Цей поєдинок можна було назвати матчем за тренерське життя Еусебіо Ді Франческо на чолі Роми. Справи у римлян ідуть не найкращим чином: вилетіли з Кубка Італії, йдуть лише на 5-му місці у Серії А — зовсім не те, чого очікували вболівальники.

Ігрові проблеми римлян почали проявлятися вже на початку першого тайму. Одразу став помітний розрив між хорошою атакувальною ланкою (Джеко, Дзаньйоло, Перотті) та дуже повільними опорниками та захисниками. Португальці повністю переважали Рому у швидкості.

Порту одразу використав першу серйозну помилку римлян. На 26-й хвилині у центрі поля пресингом зустріли Маноласа, який впав і подарував  м’яч супернику. Марега прострілив з лівого флангу чітко на ногу Соаресу, який не схибив перед порожніми воротами — 1:0.

Та попри немогану ігрову перевагу Порту, римлянам досить швидко вдалося відігратися. На 37-й хвилині Перотті на своєму лівому фланзі почав зміщуватися у центр штрафного майданчика, десь навіть шукаючи підніжку суперника. І він її знайшов: Мілітао дуже необержно зіграв та подарував римлянам шанс на наступний раунд Ліги Чемпіонів. Одинадцятиметровий впевнено реалізував досвідчений Де Россі — 1:1 і за такого рахунку вже римляни виходили у 1/8 фіналу.

Другий тайм португальці розпочали із постійних атак. Марега не зміг використати дві хороші спроби забити, а от третім шансом таки скористався. Корона зробив класний навіс із лівого флангу, кількісний захист Роми (3 центрбеки!) провалився у якості, залишивши Марегу одного на відстані 2-х метрів перед лінією воріт. У таких епізодах пробити повз дуже важко — 2:1.

За такого рахунку команди почали грати набагато обережніше. Рома в атаці розраховувала здебільшого на індивідуальні якості Джеко, який декілька разів добре грав на випередження у штрафному майданчику і пробивав головою. Дракони зосередилися на позиційних атаках, які часто завершувалися хорошими ударами — Ольсен надійно справлявся у воротах. Гра йшла до першої серйозної помилки в обороні однієї з команд. Але в основний час більше ніхто результативно не помилявся.

У першому екстра-таймі повністю домінували португальці. Дуже активним в атаці був Марега, але щастя було не на його боці.

У другому екстра-таймі долю матчу вирішив пенальті. Флоренці у штрафному майданчику потягнув за футболку Фернандо. Чакир спочатку не вказав на позначку, але після перегляду відеоповтору таки поставив пенальті. Теллес впевнено розвів м’яч та воротаря з одинадцятиметрової позначки — 3:1 і Порту у чвертьфіналі Ліги Чемпіонів.

У другому матчі середи Манчестер Юнайтед створив неможливе після домашньої поразки 0:2 — обіграв ПСЖ в Парижі з рахунком 3:1 та вийшов до наступного раунду Ліги Чемпіонів.