Повернення до реальності. Україна вириває нічию у Нігерії

Збірна України провела свій другий матч під час міжнародної паузи. Цього разу – товариський. Андрій Шевченко провів відчутну ротацію. Лише 4 гравці з тих, хто грав проти Литви, залишились у старті. Знову не знайшлося місця Євгену Коноплянці.

Нокдаун у першому таймі

Команди стартували без розвідки. Нігерійці реалізували вже перший свій момент. Здивувало, як захисники та опорники збірної України просто спостерігали за нахабними вриваннями гостей до нашого штрафного майданчика. Аєделе скористався пасивною грою захисників і відправив м’яч у ворота. Ще за декілька хвилин Нігерія мала забивати вдруге. Чуквезе протиснув Соболя і вийшов віч-на-віч із Луніним. Але голкіпер викинув ногу і відбив м’яч після удару суперника.

Україна відповіла своїм моментом. Коваленко розрізав захист гостей пасом, Караваєв виконав ідеальний за силою, але не ідеальний за точністю простріл, тому Мораєс замкнути не зумів. Пізніше вже Зінченко викочував Мораєсу під удар. Але знову пас трішки засильним виявився. Нападник Шахтаря спробував проштовхнути м’яч, але не пробив голкіпера.

Збірна України взяла м’яч під контроль, але все це було дуже повільно і у центрі поля. Як тільки підопічні Шевченка м’яч втрачали, одразу ж нігерійці вилітали у контратаки, адже у центрі поля просто не було кому відбирати м’ячі. Моментами це вдавалося Зінченку, але далеко не завжди. Два контрвипади гостей імені наших вінгерів. Ярмоленко та Циганков по черзі помилялись у центрі поля і створювали небезпеку біля власних воріт. В першому епізоді гравець команди Нігерії послизнувся і втратив момент, а в іншому усе завершилося кутовим. Після подачі зі стандарту Україні допомогла поперечка.

Нігерійці просто знущалися з нашої опорної зони. Найпоказовіший момент – контратака гостей і ледь не пів поля четверо гравців збірної України не пресингували, не відбирали, а просто намагалися наздогнати Івобі. Але у цій ситуації гості не забили, а ось у наступному моменті все завершилося голом. Караваєв, на думку арбітра, збив у штрафному майданчику суперника. Хоч повтори показали, що захисник намагався прибрати ногу і навмисно не грав у опонента, але і в м’яч не зіграв. Пенальті реалізував Осімхен – 0:2.

Скоротити відставання в рахунку ще до перерви міг Віктор Циганков. Вінгер Динамо скористався позиційною помилкою захисника, який не вибив м’яч. Але удар на силу прийшовся просто у голкіпера. Щоправда, одразу Нігерія знову створила момент. Гості вдвох запресингували Зінченка і відібрали м’яч. Пощастило лише, що простріл Івобі вийшов трішки засильним.

Реванш по перерві

Другий тайм теж ледь не стартував з проблем. На закидання з глибини вийшов Лунін, але не влучив по м’ячу. Однак кут був гострим, тому миттєвого удару по воротах від нігерійців не було. Усі підстави вимагати пенальті мали африканці вже у наступному епізоді. Бурда на куті штрафного майданчика відверто наступив на ногу Калу, та арбітр цього не побачив. Нарешті свій момент створила і збірна України. Зінченко черпачком підключив Ярмоленка, той прострілював уздовж лінії воріт, але ні Яремчук, ні Циганков не змогли пробити.

До удару в площину справу довів Малиновський. Руслан виконував штрафний із небезпечної дистанції і закручував м’яч у дальній кут, але голкіпер зіграв уважно і м’яч відбив. Під кінець матчу вийшли Марлос і Коноплянка. Збірна України пішла вперед у намаганнях відігратися і свого домоглася. Довго кружляли українці навколо штрафного майданчика, поки Зінченко не увірвався до штрафного і не загнав м’яч у ближній кут після ідеального прийому – 1:2. Не минуло і хвилини, як забив Яремчук. Після нетривалої перерви взяття воріт все-таки зарахували – 2:2. Лайнцмену здалося, що м’яч відскочив у руку нашому нападнику перед тим, як він його відправив у ворота. М’яч справді торкнувся руки, але гол зараховано.

На останній хвилині основного часу Євген Коноплянка заробив на собі штрафний удар неподалік лінії штрафного майданчика. Сам Євген взявся виконувати і пробив непогано у нижній кут. Узохо потягнув. Сейвом на сейв відповів і Лунін. Наш голкіпер прочитав удар Бонавентуре у дальній кут. У компенсований час Україна забила втретє, але в момент пасу Марлоса Коноплянка був у положенні поза грою. 2:2 – шалений атакувальний матч завершується бойовою нічиєю. Шевченко ж має багато матеріалу для всебічного аналізу, особливо щодо роботи в опорній зоні.

Свій поєдинок євровідбору проводила і молодіжна команда. Збірна U-21 перемогла Мальту із запасом