Поїхати у збірну, але дебютувати за клуб. Чемпіону можна все?

Отримати виклик до національної збірної, але під час збору зіграти матч у складі клубу. Якщо вам здається, що таке просто неможливо, то ви просто не знайомі із реаліями українського футболу. Євген Коноплянка в останній день трансферного вікна перейшов із Шальке у Шахтар. Якщо його відсутність на відкритому тренуванні пояснювалась саме вирішенням питань із трансфером, то що ж сталось далі?

Шахтар запланував товариський матч для гравців, які не поїхали у збірні. Так це звична практика для підтримування футболістів в тонусі, але чи варто заради цього висмикувати футболіста зі збірної? І чи дозволить це зробити головний тренер? Тренер збірної України дозволив і Євген Коноплянка дебютував у складі Шахтаря в товариському матчі проти Колоса.

Євген Коноплянка зіграв 45 хвилин і впродовж першого тайму. Здалося, що гравець збірної України грав у режимі економії сил. Хоч Коноплянка і частіше зустрічався із м’ячем, ніж Тете на протилежному фланзі, однак гравці Колоса спокійно накривали праву ногу Євгена. Коноплянка здебільшого грав через пас, оскільки простору та можливостей для проходів суперників у нього не було. За 45 хвилин першого тайму Коноплянка створив один небезпечний момент для Борячука. Євген витягнув на себе двох гравців та покотив нападнику, який був не прикритий на лінії штрафного майданчика. Та удар Борячука потягнув Сітало.

Відзначимо, що на лівому фланзі захисту Шахтаря із перших хвилин грав Маркіньйос Сіпріано і при атаках Колоса Коноплянка дещо пасивно працював на захист. Коноплянка в матчі із Колосом зіграв один повний тайм і був замінений.

Важко сказати, чи набрався якихось ігрових кондицій Євген за 45 хвилин товариського матчу проти не повністю основного складу Колоса. Шахтар в підсумку зіграв 1:1. Так, Коноплянка востаннє мав ігрову практику ще в матчі збірної України проти Люксембурга ще 10 червня. Однак скільки разів збірна збиралась раніше, аби футболісти мали змогу згуртуватись, зігратись між собою, відчути колектив. Цього разу це все, напевно, і так в порядку. Та чи варто було піддавати ризику травми основного футболіста збірної України заради 45 хвилин матчу проти Колоса? Чи ігрова практика, яку Коноплянка здобув у цьому матчі важливіша за можливий ризик?