Кореспондент Профутболу Богдан Мушта зустрівся з головним тренером молодіжної команди Русланом Ротанем перед стартом його нової збірної у відборі на Євро-2021.

РУСЛАН РОТАНЬ, головний тренер молодіжної збірної України

Як футболіста мене ще може й тягне, хочеться грати. Коли сказав – досить, сам собі дав слово, що все, я йду, отже не буде ніяких повернень. Мені треба сконцентруватися на своїй роботі. Насамперед вчитися і розвиватися.

Фото UAF

Якщо я не кайфуватиму від цього, мабуть, я не досягну якогось успіху. Мені для успіху треба кайфувавати від своєї справи. Намагатимусь отримувати насолоду від тренерства, я вже зараз насолоджуюся. Це важко, коли сидиш на лавці, і коли граєш на полі. Але в цьому і є сила, мотивація внутрішня. Сказати – хлопче, ти вже своє відіграв, далі йдуть молоді, тепер покажи їм, перенеси досвід, навчи їх.

Розмовляти з молодими

У молодого гравця психологія виходить на перший план, не фізичний стан. Молодому футболістові потрібна довіра. В цьому аспекті нам треба працювати з ними, розмовляти. Ми бачимо їхній потенціал, і хочемо його розкрити.

Мабуть, молоді гравці зараз отримують більше ігрової практики, ніж у наші часи. Але гляньмо тверезо, хто з молоді має тверде місце в основному складі? На пальцях однієї руки можна перерахувати. Так, молодий, так, сирий, так, хороший, але твердого основного місця не має ніхто. За винятком пари людей.

Руслан Ротань через 10 років після перемоги у Суперкубку
Фото FootballHub

Спокуси і виклики сьогодення

Це проблеми футболістів і їхньої психології. Головне сприймати те, чого від них вимагають тренери у клубах чи збірній. І, можливо, те покоління, 10 років тому, погоджуся, було розбалуване фінансами. Це нанесло свій відбиток, відіграло свою роль у подальшій кар’єрі. Сьогодні зовсім інша справа. Сьогодні вони голодні, сьогодні працюють і не дивляться на гроші. Сьогодні для них важливо відіграти матч в основному складі і потім сфотографуватися в інстаграм.

Кожне покоління талановите по-своєму. Час тече, з’являються як нові спокуси, так і інші вимоги до футболіста. Спортивні, футбольні. Тому тут головне – потрапити у свою течію. Це дуже важливо. Сьогодні в якомусь плані молодому легше, бо немає легіонерів, не забирають вони місце у складі. У них більше шансів зіграти, але паралельно є труднощі життєві. Зараз це соцмережі і таке інше. Їм це може десь заважає. Я не кажу, що вони заважають, це нормально, це данина сьогоденню. Але іноді вже занадто.

Стартовий матч кваліфікації з Ротанем на чолі збірна України U-21 програла фінам.

Головна команда показує приклад. Простіше, ніж здавалось. Україна на класі розбиває Литву. Враження гравців національної збірної від відбору на Євро-2020 дивіться тут

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Як хотів забити Буяльський? Коментарі після матчу

Після матчу футболісти поділилися емоціями …