Прокляття Клоппа

Автор: Михайло Грішин

Юрген Клопп програв 5 фіналів поспіль. Прокляття чи збіг обставин?

Фінал Ліги Чемпіонів. Реал-Ліверпуль. Вже не вперше Юрген Клопп перебуває за крок від перемоги у найпрестижнішому європейському турнірі Старого світу.

Він створив суперкоманду в Дортмунді і зробив Боруссію чемпіоном Німеччини.

фото Getty Images

Але був і зворотній бік медалі. Юрген Клопп тоді започаткував дуже неприємну для себе традицію.

2013 рік. Фінал Ліги Чемпіонів.

Боруссію не зупинити. Вона досягає вирішального матчу сезону, не помітивши мадридський Реал у півфіналі Ліги Чемпіонів. У фіналі на Вемблі суперником Боруссії стала Баварія. Перед матчем травмувався ключовий гравець дортмундців Маріо Гьотце. Команда Клоппа грала на рівних з Баварією впродовж всього матчу, але на останній хвилині другого тайму після удару Ар’єна Роббена Баварія вийшла вперед і здобула перемогу у фіналі Ліги Чемпіонів.

З цього моменту розпочалася загадкова серія поразок у вирішальних матчах.

2014 рік. Фінал Кубка Німеччини.

Наступного року Боруссія знову зіграла в фіналі проти Баварії. Тепер це був Кубок Німеччини. На Олімпіаштадіоні в Берліні команди довели гру до екстра-таймів. І вже там Роббен та Мюллер зробили результат – 2:0 перемога Баварії.

2015 рік. Фінал Кубка Німеччини.

Команда  закінчила чемпіонат на 7 місці. Перемога в Кубку Німеччини могла врятувати сезон. Неочікувано для всіх у фінал вийшов Вольфсбург. Боруссія була фаворитом і очікувано вийшла вперед на 5 хвилині. Проте на гол Обамеянга Вовки відповіли трьома влучними пострілами за 16 хвилин, відправивши Джмелів в нокаут. 3:1 перемога Вольфсбурга.

2016 рік. Фінал Кубка Англійської Ліги та Ліги Європи.

У перший сезон Клоппа в Ліверпулі він подарував вболівальникам надію на трофеї. У фіналі Кубка Англійської Ліги суперником став Манчестер Сіті. 1:1.  Післяматчеві пенальті. Кабальєро зробив три сейви і виграв трофей для Блакитних.

Вже за три місяці Ліверпуль дістався фіналу Ліги Європи. Команда Клоппа залишила позаду себе Манчестер Юнайтед, Боруссію та Вільярреал. І у вирішальному матчі грала проти Севільї, яка могла виграти у цьому турнірі втретє поспіль.

Додатковою мотивацією для Червоних було те, що переможець Ліги Європи потрапляв у груповий етап Ліги Чемпіонів напряму.

У першому таймі Ліверпуль не реалізував багато моментів, проте все таки вийшов вперед після удару Старріджа шведою. Але після перерви Севілья розбила мерсисайдів. І нехай у Ліверпуля було багато претензій до арбітра Юнаса Ерікссона (мав підстави тричі поставити пенальті у ворота іспанців за гру рукою), проте рахунок не зміниш. Перемога Севільї 3:1.

Клопп програв 5 фіналів поспіль. Нефарт, збіг чи закономірність? Суперники в Юргена були – не позаздриш. Лише у матчі проти Вольфсбурга команда Клоппа була фаворитом. А як без одного зі своїх найкращих гравців (Гьотце) на Баварію йти? Думаєте, легко? Та й в останньому фіналі обставини склалися проти Клоппа. Гра проти Севільї могла склатися інакше, якби не суддя Юнас Ерікссон.

Хоча… Може це просто відмазки? І зараз фанати Реала кепкують недаремно? Як так примудритися щоразу програвати у вирішальний момент?!!!

Ця загадкова історія нагадує прокляття тренера Бенфіки – Бели Гуттмана, який сказав, що Бенфіка без нього не виграє жодного Єврокубка впродовж століття. Після того Бенфіка 8 разів дійшла до фіналу і всі 8 програла.

Тільки незрозуміло: хто ж прокляв Клоппа?! Найцікавіше, що саме Ліверпуль – остання команда, яка перемагала Реал у фіналах Ліги/Кубка Чемпіонів (1981 рік: з рахунком 1:0). Зараз – найкращий шанс підтримати традицію і врятувати німецького тренера від тавра на все життя.

Підписуйтесь на наші акаунти в Telegram та BIP.