Простіше, ніж здавалось. Україна на класі розбиває Литву

Фаворит матчу

В статусі лідера своєї групи відбору на Євро-2020 збірна України готувалася до матчу проти Литви. Андрій Шевченко вирішив заплутати усіх і обрав дещо незвичний склад на гру. Болбат замінив Караваєва на правому фланзі захисту, ліворуч в атаці не було Коноплянки. Євген на тижні дебютував за Шахтар і за цим матчем спостерігав із лави запасних.

Головна дилема – хто ж гратиме ліворуч? Здавалось, що це буде Зінченко, однак вже під час гри місце лівого напівфлангового вінгера зайняв Марлос. Та починалось усе дещо тривожно. Із зони Болбата прорвався Черних, але забити на початку матчу литовцям не вдалося. А ось збірна України відповіла доволі швидко. Блискуча комбінація в дотик, розрізний пас від Марлоса і Зінченко опинився на самоті перед воротами суперника – 1:0.

Тотальний контроль

Україна повністю контролювала гру і робила все, що вважала за потрібне. При бажанні підопічні Андрія Шевченка зменшували тиск на суперника і катали м’яч поперек поля, а потім вмикали тиск та швидкість. Литва настільки дозволяла робити на своїй половині поля все, що навіть Сергій Кривцов почав бити по воротах. Спочатку захисник Шахтаря пробив неточно, а вже згодом добивав майже у порожні ворота після гарматного штрафного Малиновського, однак теж не влучив.

А між тим, Марлос до свого асисту записав ще й гол. Українці увімкнули високий пресинг на чужій половині поля, відібрали м’яч і Марлос ударом з-за меж штрафного майданчика поцілив просто у кут. Варто згадати і ще один момент у збірної України. Марлос підключив по флангу Миколенка, а той віддав точний простріл на Зінченка, що набігав. Але м’яч після удару Олександра пройшов повз ворота.

Нічого не змінилося і у другому таймі. Так само на перших хвилинах литовці створили щось схоже на небезпеку. Черних проліз повз двох українців, але далі захисники підстрахували один одного і вибили м’яч. Активним у команді Шевченка був Ярмоленко. Андрій раз-по-раз отримував м’яч, але суперники удвох одразу зустрічали вінгера Вест Гема і тримали ліву ногу Андрія.

Дебютний м’яч Малиновського

Руслан Малиновський повністю взяв на себе роль диригента у центрі поля і досить якісно справлявся із цими обов’язками. Ніяк не вдавалось успішно пробити Яремчуку. В першому таймі у нападника виникали проблеми із відскоком. А ось у другому ідеальний пас Роман отримав від Миколенка. Захисник Динамо на замасі прибрав двох суперників, але з другого дотику Яремчук пробив просто в руки голкіперу.

Чудовий матч для Руслана Малиновського просто мав увінчатися результативною дією. Вісімка збірної України пристрілювався ще у першій половині матчу, але тоді все летіло повз. А ось в середині другого тайму постріл Малиновського не зупинив ніхто – 3:0. Аж на 69-й хвилині литовці потурбували захист збірної України. Українці вибили м’яч після подачі із кутового, а Воробйовас на підбиранні злету пробив у ближній кут – м’яч пролетів повз ворота.

Третій забитий м’яч заспокоїв українців і наша збірна почала грати за рахунком, але при цьому продовжила контролювати м’яч. Вже у заключні десять хвилин гри Литва пригадала, що їй потрібно атакувати, і в той же час отримала невеликий подарунок від захисників збірної України. Болбат загубив позицію, а Кривцов потягнув лінію захисту і на ударну позицію вирвався Лаукжеміс. Та вже за традицією матчу литовець пробив повз ворота. У компенсований час господарі ледь не забили.

Литовці високо запресингували наших опорників і м’яч відібрали. Лаукженіс зусиллями Матвієнка уникнув офсайду, але удар його партнера по командні відбив Андрій Пятов. 3:0 – Україна набирає 13 із 15 можливих очок у групі.