Реакція на голос із дна. Франческо Баранка розповів про злочини Олімпіка проти футболу

Донецький Олімпік не може змиритися з дискваліфікацією молодіжних команд через договірні матчі та невидачею атестату на наступний сезон. Клуб звинувачував Асоціацію футболу України в упередженості та фальсифікації даних щодо участі у матчах із фіксованим результатом і наголосив, що готовий іти у CAS. На відкритий лист Олімпіка відповів коментарем на сайті УАФ Голова Комітету етики і чесної гри Франческо Баранка.

– Ми будемо тільки раді, якщо Олімпік піде до CAS, і тоді юристи просто змусять їх оприлюднити усій Європі ту систему матч-фіксингу у поєдинках молодіжних команд. Буде також гарна нагода скористатися величезним стосом документів, які стосуються договірних матчів за участі першої команди у 2014-2016 роках. У нас також є багато документів і щодо міжнародних товариських зустрічей. Це буде цікаво Інтерполу та Європолу.

Останні три місяці ситуація була унікальною. З одного боку, були гравці, які звинувачували тренера й клуб у тому, що їх змушували програвати. Зокрема, у матчі з командою Динамо U-21, коли окремі гравці Олімпіка навіть плакали в перерві між таймами. З іншого боку, керівництво донецького клубу звинуватило футболістів у тому, що вони за своєю ініціативою «зливали» матчі. Але жодна зі сторін не була готова заявити про це офіційно.

Цікаво, що на жодне із судових засідань представники Олімпіка не з’являлись. Ні гравці, ні адвокати нічого не говорили, вони просто не приходили. І ми не чули від них нічого, що дійсно сталось, а отримували лише якісь формальні і неконкретні факти. Ми говоримо про понад 30 зафіксованих матчів. Ми говоримо про такий серйозний злочин, і з боку Олімпіка все зводиться до аргументації проти думки експертів по одному матчу. Також у грудні під час нашого міжнародного форуму, розмовляючи з представниками УЄФА й ФІФА про роботу нашої експертної групи, ми з’ясували, що припустилися великої помилки, назвавши імена експертів, які працюють на громадських засадах. Після цього вони зазнали шаленого тиску.

Я буду дуже радий також почути відповідь Олімпіка на питання, чому вони пішли з поля в матчі з Карпатами U-21 у грудні 2017 року. Тоді вони публічно заявили, що причиною були підозрілі рухи коефіцієнтів ставок. Але як таке могло бути, якщо підозрілі коефіцієнти є просто моїм винаходом? У такому разі всі отримані звіти УЄФА та інших міжнародних організацій про ставки в матчах Олімпіка, включаючи матч Кубка України в жовтні 2017 року, теж були вигадками. Або, можливо, взагалі існує світова змова проти Олімпіка з метою підозріло міняти коефіцієнти ставок у матчах цього клубу? Кожне звинувачення, висунуте Олімпіком, знайде адекватну відповідь. Ми продовжимо очищувати український футбол без тиску і погроз від людей, які не можуть прийняти канони справедливої гри.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також