Результат з’явився, а проблеми залишилися. Важка перемога Шахтаря в Олександрії

Перший тур УПЛ і одразу надзвичайно цікавий матч! Бронзовий призер попереднього чемпіонату Олександрія проти чемпіона — Шахтаря.

За кілька днів до цього поєдинку Гірники поступилися у Суперкубку київському Динамо. Логічно було припустити, що Луїш Каштру зробить серйозні зміни у стартовому складі в порівнянні з поєдинком за Суперкубок. Та головний тренер Гірників не зробив жодних змін.

Шахтар мав забивати вже на перших хвилинах. Гречишкин невдало зіграв у власному штрафному майданчику, зачепивши ногу Мораєса. Нападник Гірників шукав цей контакт і одразу впав. Головний арбітр поєдинку Анатолій Абдула вказав на одинадцятиметрову позначку. Марлос пробив у лівий від воротаря кут досить непогано, але Паньків класно потягнув удар.

Після невдачі з пенальті Гірники дуже завелися і почали насідати на ворота олександрійців. Особливо активним був фланг Ісмаїлі та Соломона. Вони регулярно тероризували Пашаєва та Бабогла. Видно було, що в Олександрії дуже нервували молоді центральні захисники.

В одному з епізодів дуже небезпечно пробивав Хочолава. Марлос навісив зі штрафного, а грузинський захисник Шахтаря пробив плечем у стійку.

Олександрійці відбивалися, але і про свої контратаки пам’ятали. Гречишкин розігнав Сітала, нападник відпасував на Третьякова, а той дуже непогано пробив з лінії штрафного майданчика. Пятов був на місці.

Не забив з першої спроби — виправився з другої. На 43-й хвилині Лучкевич накрутив Хочолаву, віддав на Третьякова, і півзахисник Олександрії спокійно низом переправив м’яч у правий від Пятова кут воріт — 1:0.

В перерві Луїшу Каштру було про що подумати: провали у центрі Алана Патріка, загублений Хочолава та непомітний Мораєс. Майже все те, що було проблемним у матчі за Суперкубок.

Каштру подумав і у другому таймі зробив одну дуже важливу зміну. Марлос перейшов у центр, а Соломон замінив його на правому фланзі. Тайсон змістився трохи лівіше. Результат перестановок — Шахтар зрівняв рахунок. Тайсон обігрався з Патріком, пішов на фланг і прострілив уздовж воротарського майданчика. Бухал дуже невдало підставив ногу, спрямувавши м’яч у власні ворота — 1:1.

Шахтар зрівняв рахунок і увімкнув справжні швидкості. Особливо виділявся Соломон, який накручував по декілька гравців Олександрії на своєму фланзі. Від Тайсона теж надходила небезпека. Бразилець класно взаємодіяв на фланзі з Ісмаїлі. І саме Тайсон став автором другого гола Гірників. На 73-й хвилині Ісмаїлі обігрався з Патріком, той віддав м’яч Тайсону, а “двигун” Шахтаря класно пробив з лінії штрафного майданчика у лівий кут воріт Паньківа — 1:2.

Шахтар не заспокоївся і продовжував атакувати. З хорошим ударом Марлоса впорався Паньків, а навіс з кутового мав завершувати Ісмаїлі, але пробив вище воріт із дуже вигідної позиції.

На 91-й хвилині Тайсон ще й віддав прекрасну передачу на Бланко Лещука, а той не пошкодував і покотив уздовж лінії воротарського на Дентіньйо. Бразилець переправив м’яч в порожні ворота — 1:3.

Команди показали хороший динамічний футбол. Головною дійовою особою став Тайсон, Олександрія видала два різні тайми, а у Каштру є час перед Лігою Чемпіонів подумати над проблемами в команді.