Road to Kyiv. За 90 хвилин до чвертьфіналу

Останні два ігрові дні 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів визначать ще чотирьох чвертьфіналістів. МЮ – Севілья та Рома – Шахтар визначать кому вдасться пройти до наступного раунду.

Через Рим до чвертьфіналу

Донецький Шахтар проведе матч-відповідь проти Роми. Перша гра закінчилась яскравою перемогою гірників з рахунком 2:1. Результат, який дає великі сподівання на загальний успіх Шахтаря. Особливо, якщо врахувати факт тотального домінування гірників у другому таймі. Але заради справедливості варто згадати і про першу половину зустрічі в якій впевнено себе почували римляни. Шалений кураж Аліссона та переродження Шахтаря по перерві і мінімальна перемога українців – головні підсумки харківського матчу.

По три матчі встигли зіграти обидві команди з часу їхньої останньої очної зустрічі. Рома спочатку вдома програла Мілану, а згодом здобула дві перемоги: над лідером Серії А – Наполі, та Торіно. Шахтар з моменту відновлення чемпіонату не втратив ще жодного очка. Більше того, гірники не пропустили жодного м’яча, а забили аж 16. Якщо ж говорити про останні три матчі, то підопічні Фонсеки впевнено розібрались із Зіркою (5:0), Карпатами (3:0) і Ворсклою (3:0).

Цікаво, що Рома, попри магію і шаленість трибун Стадіо Олімпіко в останніх 7 домашніх матчах здобула лише 2 перемоги, 4 гри було програно і ще 1 зіграна в нічию. Але навіть така статистика не повинна нікого вводити в оману. Італійці забили гол на виїзді і тим самим зберігає хороші шанси на те, щоб все таки відігратись і вийти до чвертьфіналу. Ромі буде достатньо забити один м’яч і зіграти позаду на нуль. Але навряд чи такий сценарій задовольнить гірників і Пауло Фонсеку, який сказав, що його команда приїхала грати у свій футбол:

Ми приїхали не захищати результат і відбиватись. Ховатися від гри не будемо, просто гратимемо в наш звичний футбол. В захисті потрібно відіграти майже ідеально, щоб успішно протистояти Ромі.

Хитрощі Моурінью

Манчестер Юнайтед і Севілья в першій своїй зустрічі розписали нульову нічию. Якщо хтось не дивився матч, а лише дізнався результат, то може подумати, що андалусійці відскочили і втримали нулі. Але гра відбувалась в кардинально протилежному руслі. Манкуніаці лише одного разу завдали удару в площину воріт Севільї. Натомість іспанці змусили демонструвати усю майстерність Давіда Де Хеа. Лише завдяки своєму кіперу команда Моурінью змогла не програти. Чи дійсно настільки сильна сьогоднішня Севілья, чи це лише ще один стратегічний хід від Жозе?

Через 4 дні після матчу проти Юнайтед андалусійці зазнали нищівної поразки від Атлетико 2:5. В наступному турі Севілья мінімально переграла головного аутсайдера ліги – Малагу, а в останньому турі програла ще одному прямому конкуренту в боротьбі за зону Ліги Чемпіонів – Валенсії. Можливо, Моурінью свідомо ще витискав зі своєї команди максимум, адже, якщо поглянути на календар, одразу після Севільї МЮ грав із Челсі, а ще через тиждень із Ліверпулем.

Якщо це справді так, що на 80% ставка зіграла. Юнайтед виграв і у Челсі, і у Ліверпуля. Тепер манкуніанці за 8 турів до кінця сезону впевнено йдуть другими із 4-очковим запасом над Тоттенхемом. В Севільї справи складаються геть не райдужно. Андалусійці програли Атлетико і Валенсії, тому тепер їхнє відставання від лігочемпіонівської зони складає 11 очок. Частково реабілітувати тренерський штаб за невдалі результати в чемпіонаті може прохід Манчестер Юнайтед. Однак попереду вкрай непростий матч на Олд Траффорд.