Кріштіану Роналду – неймовірний гравець, тріумфатор та переможець по натурі. Описувати всі його футбольні досягнення не вистачить і тижня. Але португалець – ще людина з великої літери Л.

Ви ніколи не замислювались, чому на тілі Роналду  немає ні одного татуювання? Відповідь проста. Кріштіану кожен рік виступає у ролі донора крові. Ця процедура потребує, щоб людина, що здає кров була здоровою, не мала шкідливих звичок, а також не мала татуювань. У своєму інстаграмі Роналду закликає людей долучатись до нього та ставати донорами крові.

Кріштіану співпрацює з UNICEF, Save the Children, Червоний Хрест і багатьма іншими організаціями, а особистих зустрічей з хворими дітьми, для яких це стає чи не головним подарунком в житті, вже не злічити.

У 2004 році Роналду допоміг зі збором коштів на відновлення провінції Ачех в Індонезії після землетрусу і цунамі. Тоді ж він взяв під опіку 6-річного хлопчика на ім’я Мартуніс, якого знайшли через три тижні після початку лиха в футболці Руя Кошти. Роналду організував для його сім’ї допомогу на 40000 євро, і за його протекції збулася мрія дитини – хлопчик став футболістом. Два роки тому лісабонський «Спортинг» підписав з ним контракт.

Роналду багато жертвує на розвиток медицини в своєму рідному Фуншалі. У 2007 році там прооперували його мати, у якої виявили рак грудей. Португальська ліга боротьби з раком неодноразово висловлювала Роналду подяку за регулярні пожертви.

При цьому Роналду не забуває про персональну та адресну допомогу. У 2012 році він сплатив дороге інноваційне лікування 9-річного хлопчика, хворого на рак хребта. На жаль, незважаючи на всі старання, хлопчика врятувати не вдалося.

В 2014 році весь світ був здивований незвичайною зачіскою Роналду. Як виявилось згодом це була акцію в підтримку хлопчика. Саме такий шрам залишився у Еріка Ортіса Круса, 10-місячного малюка, якого Кріштіану оплатив операцію на головному мозку вартістю в 60 тисяч фунтів. Батьки дитини просили Роналду лише про автограф на формі для аукціону, але він покрив усі витрати на лікування і реабілітацію.

У 2016 році Роналду отримав 275 тисяч євро за перемогу на Євро-2016 і пожертвував їх на боротьбу з дитячим раком.

За тріумф у Лізі чемпіонів в тому ж році Кріштіану отримав більше – 600 тисяч євро. І все перевів благодійному фонду ООН.

«Червоний хрест» – постійний реципієнт пожертвувань Кріштіану. Тут футболіст дарує організації 100 тисяч швейцарських франків ще граючи за МЮ:

А в 2015-му в Реалі він долучив до цієї справи і Тоні Крооса, з яким вони віддали по 100 тисяч євро:


Серед останніх масштабних акцій від португальця – продаж свого Золотого М’яча. Кріштіану зробив копію свого ЗМ 2013 року і пожертвував на благодійність.  Копія трофею була продана на аукціоні за 600 тисяч євро. Отримані гроші футболіст віддав у благодійний фонд Make-A-Wish, який допомагає важкохворим дітям, повідомляє AS.

Роналду – не лише один з найкращих футболістів світу неймовірна людина, яка доводить, що добро існує.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажте більше за Женжеруха Петро
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

#ПОКАЖИФАНАТАМ Суперфінал. Обирай свою фаворитку

9 турів мега-конкурсу #ПОКАЖИФАНАТАМ позаду і настав час обрати найкращу вболівальницю.  …