Домашня сторінка Актуально Розширення ЧС-2022 відкладається. Причина проста

Розширення ЧС-2022 відкладається. Причина проста

34 читачів онлайн
1
1,030

У ФІФА прийняли рішення щодо збільшення кількості учасників Чемпіонату Світу 2022 року. Президент ФІФА Джанні Інфантіно наполягав на тому, щоб розширити формат Мундіалю, збільшивши кількість команд-учасниць з 32 до 48. Але на офіційному сайті ФІФА з’явилася інформація про те, що на ЧС-2022 в Катарі все ж братимуть участь 32 команди. 

Таке рішення пояснили просто: у нинішніх умовах збільшити кількість команд просто неможливо. Раніше у ФІФА припускали, що світову першість прийме ще одна країна, окрім Катару. На думку Інфантіно, розширення формату турніру вже у 2022 році сприятиме зменшенню дипломатичної напруги у Близькосхідному регіоні, оскільки за такої схеми матчі проходили б не тільки в Катарі, а й в сусідніх країнах. Потенційними співгосподарями чемпіонату могли стати Кувейт і Оман. Йшли переговори із Саудівською Аравією. Але було встановлено, що інфраструктура та логістика цих країн не відповідають рівню проведення такого важливого змагання.

Тому ідею відкинули. Відповідно, втілення думки про розширення формату вирішили приберегти до Чемпіонату Світу 2026 року. Тоді Мундіаль прийматиме одразу три країни одного континенту: США, Мексика та Канада. І тоді точно у турнірі візьмуть участь 48 команд.

У ФІФА зазначили:

Після ретельних та всебічних консультацій ми вирішили, що така зміна не може бути зроблена зараз. У ФІФА вивчили можливість проведення турніру із 48 командами тільки Катаром, але вирішили відкинути такі плани через брак часу. Причому Катар завжди був відкритий до ідеї розширеного турніру.

Практично ніхто не вірив у реальність такої затії. Навіть президент УЄФА неодноразово говорив:

Додавання 16 команд до ЧС у Катарі може принести чимало проблем. Ця ідея практично нереальна.

Чому ж Інфантіно так відчайдушно хоче залучити більшу кількість команд до Чемпіонату Світу? Таку позицію президент ФІФА пояснює так:

Ми живемо у XXI столітті,  і ми маємо створити футбол XXI століття. Тобто залучити якомого більше країн до світового турніру. Це – майбутнє! Футбол має бути глобальнішим. Це не тільки Європа та Південна Америка.

Наміри, звичайно, благородні. Але, як відомо, кількість впливає на якість. Часом позитивно, часом негативно.  Цікаво, як це вплине на якість Кубка Світу… Втім, за декілька років дізнаємося.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Карантин не для “особливих”. Російський самоуправець втік з Іспанії додому

Російський футболіст порушив умови карантину …