Володимир Шаран, Микола Павлов, Максим Шацьких та інші про розширення УПЛ до 16 команд. Дивись, хто за, а хто проти.

Максим Шацьких, тренер Динамо:

Я за 16 команд. Це більше різних матчів. Більше міст будуть залучені. У нашій країні є ще стадіони і команди, які готові грати в Прем’єр-Лізі. Те, що зараз 12 команд в УПЛ – для мене це дивно. 

Руслан Костишин, головний тренер Колоса:

Я вже неодноразово говорив, що у нас велика країна і в нас має бути 16 команд. Так, кажуть, що багато команд не готові. Але, зрозумійте правильно, коли радянський союз розпався, і створився чемпіонат України. Теж команди були не готові. Зробити один такий рік і клуби потім підтягнуться, але все одно вони не будуть готові. І в наступному не будуть готові, і потім у наступному. Можна зробити виняток, хай один чемпіонат і постраждає в якості, але в Україні має бути 16 команд! Далеко не треба ходити, Польща, Угорщина. Там тих команд! Ну чемпіонат Білорусії, там ті країни в два рази менше. Чемпіонат Молдови, там теж наче 16 команд!  А в нас 12. 

Володимир Шаран, головний тренер Олександрії: 

Я думаю, що вже немає сенсу говорити. Звичайно, кожен тренер хоче, щоб було 16 команд, щоб не було двох шісток. Але якщо дивитися з іншого боку, в першу чергу, це Шахтар – Динамо. Більше матчів, що звертають увагу. Може, це десь і правильно.  Я не знаю, чи готові ті команди з Першої Ліги брати участь у Прем’єр-Лізі протягом довгого часу. Чи це так, на рік, на два, а наступного року вже не будуть.  Як тренер я хотів би бачити 16 команд.

Сергій Попов, помічник головного тренера Зорі: 

Чемпіонат – це як продукт, який треба продавати! Наприклад, Англія, Італія так роблять. На мою думку, у нас немає можливості розширити чемпіонат до 16 команд. В УПЛ цікавими є матчі хіба що Динамо, Шахтаря, Зорі, Ворскли, Олександрії. Решта – відверто кажучи, прохідні матчі. Вони нецікаві для глядача. Я вважаю, що треба бути готовими, аби щось змінювати. Необхідно підготуватися. Щоб не було так, що чемпіонат почався, і по ходу виникає багато проблем! Я вважаю, що поки краще залишити 12 команд.

Микола Павлов, президент Асоціації тренерів: 

Я згоден з думкою багатьох тренерів Прем’єр-Ліги, які виступали за 16 команд. Це тренери говорять. А за них рішення приймають керівники! Я думаю, що це ненормально. Мені здається, що деякі тренери не вивчають проблему професійно. Чому 16? Чому 12? Якщо все проаналізувати, то можна знайти переваги у розширенні чемпіонату до 16 команд. Ну той хай буде 16! Зменшити вимоги з атестації і заявити! Усі команди, які виходять в Прем’єр-Лігу, залишаючись при цьому у такому ж складі і з тим самим тренером, виглядають доволі впевнено в елітному дивізіоні. Наприклад, чернігівська Десна! А от Арсенал змінили тренера – і ось результат! 

Олег Федорчук, головний тренер Енергії (Нова Каховка): 

Це питання піднімалося ще декілька років тому, я був однозначно за 16 команд! Під час прийняття рішення щодо розширення треба орієнтуватися на кількість дитячих шкіл. Такі країни, як наша повинні мати 18, а то й 20 команд. Найпоширеніший аргумент за скорочення чемпіонату – це фінансова криза! Я у футболі вже 40 років. Були часи, коли футболісти отримували зарплатню в десятки разів меншу, ніж зараз. У 90-их рр зарплата в київському Динамо була близько 2 тисяч доларів. Були проблеми з формою, з м’ячами, але ніхто й не думав скорочувати команду! 

У нашому футболі всі рішення приймаються колегіально. Ми не знаємо, хто ініціатор цих ідей. А потім ці ідеї виявляються неправильними, і відповідальності за них ніхто не несе!

У кулуарах подейкують, що основна проблема – телевізійний час. Деяким футбольним каналам більш вигідно показувати приміром англійський чемпіонат, ніж український. Якщо чемпіонат розширять до 16 команд, то, відповідно, матчів буде більше. Якщо це дійсно так, то це неправильне рішення. Я думаю, що для нашої команди оптимально 16 команд!

Роман Санжар, екс-тренер Олімпіка:

Я за 16 команд. У нас велика країна, тому такий формат буде чудовим. Але треба проаналізувати, чи зможуть команди у такій кількості зробити наш чемпіонат конкурентноспроможним. Треба, щоб клуби були забезпечені фінансово, щоб стадіони відповідали всім вимогам. Формат із 16 командами цікавіший. Я так розумію, що цим питанням займалися, моніторили ситуацію. Певно, виявили, що десь інфраструктура не відповідає вимогам, то й вирішили зупинитися на 12 командах.

 

 

 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Діма Коваленко. Бійка з легендою США, дружба з Бекхемом, збірна України та війна із Грозним

Історія українця, який запалював у МЛС разом із Девідом Бекхемом …