Хорватські санкції в дії

Хорватія в серії пенальті перемагає Росію і зіграє у півфіналі проти Англії.

Попри усі прогнози напередодні гри, активно розпочали матч обидві команди. Хорвати, як і годиться значно статуснішій команді, більше володіли ініціативою. Однак, картатим довелося перечекати стартову навалу росіян, яка так і не призвела до бодай якоїсь акцентованої небезпеки.

Черишев намагався декілька разів із флангів увірватися до штрафного майданчика Субашича, безрезультатно. У команди Даліча найбільше страху і паніки на росіян наводив Ребіч. Спочатку півзахисник прорвався правим флангом та виконував гострий простріл – м’яч на кутовий перевів Акінфєєв. А згодом він після кількох хендболів пробивав головою – вище.

Далі стався момент, який шокував усіх: хорватів, росіян, увесь світ. Черишев зустрівся із м’ячем на, здавалось, абсолютно безпечній для Хорватії території, та раптом гравець Вільяреала вирішив пробити. За тим, як м’яч влітає у його ворота без шансів на сейв, спостерігав Субашич.

Та не довго раділи господарі турніру. Не минуло й десяти хвилин, як фаворити відігралися. Маріо Фернандес втратив м’яч на своєму фланзі. А подальше шоу-шапіто у штрафному майданчику (Кутєпов намагався заблокувати простріл вже за секунд 10 після передачі, а його партнер послизнувся на рівному місці) просто спостерігало, як забиває Крамарич.

Значно згас запал господарів поля після перерви. Росіяни повернулися до тактики застосованої у грі проти Іспанії. Єдиною відмінністю стало те, що цей автобус, на відміну від того, який ми спостерігали в 1/8 фіналу, робив вигляд ніби має намір виїхати з автобусного парку. Лише удари Дзюби та Єрохіна створили ілюзію небезпеки біля воріт Субашича.

Хорватія тільки зміцнила своє володіння м’ячем, та не настільки переконливою була перевага у гольових моментах. Тільки Перішич мав, без перебільшення, стовідсоткову нагоду забити. М’яч пострибав у штрафному майданчику і опинився у вінгера Інтера, той другим дотиком пробив, але м’яч вдарився об стійку та вилетів за лицеву лінію.

Ближче до кінця основного часу Хорватія почала все більше нагнітати ситуацію біля воріт Акінфєєва. Модрич, теж з меж штрафного майданчика, не зміг прошити і захист, і голкіпера Росії. Балканці не мали наміру затягувати із вирішенням переможця, як це було в 1/8 фіналу проти Данії, і всіляко намагалася забити до 90-ї хвилини. За 5 хвилин до кінця основного часу Росія отримала право на небезпечний стандарт. З подачею Головіна впорались оборонці.

Затамували подих хорватські вболівальники на 89-й хвилині. Голкіпер картатих опустився за м’ячем на коліна і схопився за задню поверхню стегна. Особливо нервовою ця ситуація була з огляду на те, що в основний час Даліч вже використав 3 можливі заміни. Завдяки допомозі лікарів Субашич залишився у грі.

Здавалось, оминула травма хорватів і Субашич продовжив грати вже в екстра-таймі, але на 95-й хвилині заміну попросив Врсалько. На щастя для хорватів додаткова опція дозволена для команд у додатковий час. Дещо пізніше і Манджукич почав накульгувати, але за відсутності замін він був просто зобов’язаний продовжити гру. Єдиний гострий футбольний у росіян епізод стався після обрізки хорватів. Смолов перехопив передачу картатих і увірвався до штрафного майданчика, але пробити не зміг. Відповідь хорватів була практично миттєвою: Віда відгукнувся на подачу з кутового – 1:2.

Фото Getty Images

В другому екстра-таймі збірна Росії спробувала врятувати гру і велика кількість гравців не залишала половину поля хорватів. Великою кількістю навісів закидали росіяни Субашича і компанію. Кількість таки переросла в якість під час одного зі штрафних. Фернандес вистрибнув найвище і пробив точно в кут. Серії пенальті команди знову не уникнули.

До ударів із позначки Хорватія підійшла із прихованими кадровими проблемами. Ще наприкінці другого тайму Манджукич отримав пошкодження, також Субашич догравав матч із травмою задньої поверхні стегна. Та навіть із пошкодженням голкіпер хорватів парирував один із ударів, плюс Фернандес схибив. Балканці помилялися менше і вирішальний точний удар Ракитича вивів команду Даліча у півфінал.