Сербія у сльозах. Португалія перемагає балканців у гольовій перестрілці

Сербія – Португалія – матч головних конкурентів збірної України в боротьбі за вихід на Євро. Тим паче для балканців поразка у цьому матчі означала би фактично кінець мріям про континентальну першість.

Усі сподівання на домашній матч. А тут господарям було чим себе потішити. 9 поєдинків поспіль Сербія вдома не програє. Однак останньою збірною, яка перемагала балканців, була саме команда Португалії. Цей матч почався досить жорстко. Вже на 35-й секунді Гонсало Гедеш відчув на своєму ахілі усю сербську гостинність. Господарі швидко створили момент, який до середини тайму залишався найнебезпечнішим. Костич розвернув Семеду і подав до штрафного майданчика, Мітрович скинув на Тадича, а той пробив у голкіпера.

Після цього Португалія тотально почала м’яч контролювати. В якийсь момент показники зашкалили до 75 на 25. Але весь цей контроль відбувався без воріт. Серби витримували максимальну концентрацію позаду. За можливості господарі тікали у контратаки, але така можливість у них була лише одного разу. Той таки Костич пошив у дурні захисника Барселони і знову зробив усе для влучного завершення, та знову не пощастило.

Португалія все ж змогла забити. Практично перший удар в площину і одразу гол. Та ще й доволі курйозний. Під час навісної передачі від Бернарду Сілви Дмітрович не поділив м’яч із захисником, а на підбиранні найшвидше зорієнтувався Вільям Карвалью – 1:0. Інший курйозний момент першого тайму – Кріштіану Роналду отримав простріл із лівого флангу і не мав суперників перед собою, та замість удару м’яч влучив в опорну ногу. Олександр Філіппов мав би пишатися, що його конфуз пародіював Кріштіану Роналду.

Одразу із моменту Португалія почала другий тайм. Роналду хитнув Міленковича і пробив у дальній кут. М’яч зовсім трохи не докрутився у площину воріт. Вже за декілька хвилин Кріштіану ще раз загрожував воротам сербів. Цього разу Роналду пробивав зі штрафного, але знову не влучив. На удари португальців своєю спробою відповів Мілівоєвич, але теж, за прикладом суперника, пробив повз ворота.

А далі Гедеш пригадав Максімовичу, як той в дебюті гри його скосив. Гонсало посадив суперника на напівшпагат, переклав м’яч під удар і пробив у дальній кут – 2:0. І як тільки здалосч, що Сербія у безнадійному становищі, господарі забили. Міленкович виграв другий поверх після подачі із кутового від Тадіча та переправив м’яч у ворота. Кілька наступних хвилин на куражі господарі продовжили тиск на португальців, але згодом чемпіони Європи повернули собі м’яч під контроль.

Далі нагадав про себе капітан збірної Португалії. Кріштіану Роналду отримав передачу від Бернарду Сілви і відправив м’яч повз Дмітровича – 3:1. Щоправда, Роналду зовсім трішки, але заліз у офсайд. Однак VAR у матчах кваліфікації не використовується, тому м’яч зараховано. Сербія знову змогла забити у відповідь. Бернарду необачно зіграв назад, Тадич протягнув м’яч і викотив на Мітровича. Той пробив у ближній кут дуже потужно – 2:3.

Але це був не останній гол у матчі. Рафаель Геррейро підтримав атаку лівим флангом і прострілив у штрафний майданчик, а там був Бернарду Сілва, який реабілітувався за свою обрізку – 2:4 на користь Португалії. На цьому команди забивати м’ячі закінчили. 4:2 збірна Португалії здобула переконливу перемогу у дуже важливому матчі відбору.