Сергій Рафаїлов про лист від УПЛ: Вони хочуть нас зламати

Генеральний директор Зорі Сергій Рафаїлов в ексклюзивному інтерв’ю для FootballHub пояснив позицію луганського клубу щодо єдиного пулу та платного футболу. Він заявив, що УПЛ хоче зламати ті футбольні клуби, які виступили проти єдиного пулу.

Ось надіслали лист із Прем’єр-Ліги, в якому немає лише переадресації на президента України. УПЛ посилається на закони України. Вони говорять, що УАФ є організатором всіх футбольних змагань в Україні. Я не проти, хай Федерація бере на себе оренду стадіонів, контроль за станом газону і т.д. А ми за 2 години до матчу приїдемо, зіграємо і поїдемо, як це прийнято в УЄФА. А УПЛ зараз показує: Ви нам маєте бути вдячні, що ми дозволяємо вам витрачати ваші ж гроші.

В чому суть документу? Вони просто хочуть нас зламати. Його надіслали чотирьом клубам: Динамо, Зорі, Дніпру-1 та Десні. Копію відправили і президенту ФІФА, і президенту УЄФА, і комітетам, мабуть. Якщо будуть якісь неправомірні рухи, то ми будемо судитися. Якщо суд прийме рішення зупинити чемпіонат, то він його припинить.

Якщо є якийсь закон України, який прийняли ще дуже давно, то треба його змінювати. Або діяти за законом: якщо ви є оператором чемпіонату та матчу, то беріть на себе всі витрати. Проводьте, ми не проти. Тоді і ваші права будуть, все буде ваше.

Зоря втрачає дуже багато. Для бюджету клубу це катастрофа. Плюс штрафи за розірвання контракту із нинішнім транслятором. Я постійно питаю: хто це компенсуватиме? Мене не чують. Нам кажуть, що ми маємо бути солідарні в питанні єдиного пулу. В тому, щоб правильно поливати газон, робити хороші роздягальні солідарності немає, а як тільки ділити гроші — всі солідарні.

Ще одне важливе питання! Загальна сума виділялася на 12 клубів. Потім почалися якісь дзвінки із проханням переголосувати за 14 клубів (ми не переголосували). А сума залишилася та сама,  що і для 12-ти клубів. За два роки буде 16 клубів і залишиться та сама сума? Знову це питання ніхто не чує.

Я розумію питання збитковості, а збитки приносять канали Футбол 1/2. Їхня мрія — зробити футбол платним. Я не проти. Я буваю закордоном і бачу, що футбол там платний. Але це одразу зробити не можна. Треба зробити певну підготовку. Але про все треба домовлятися.

Незрозуміло, чому наш пул в такій великій країні коштує менше, ніж у Швеції, Угорщині, Польщі. Треба порахувати. Може там менше, може більше. Дуже просто віддати ці гроші клубам, і вони витратять їх на зарплатню чи ще щось. Теж хід конем, домовитися. Або давайте так, якусь суму компанія залишить в себе і буде розвивати це на вашому столі. Або ж ви зобов’язуєтеся, що зробите все для телебачення та для нормальних трансляцій. Я перерахував, ось ТРК за три роки отримують 5 млн євро прибутку. Ну, скажіть, цього року ми купимо доріжку. Наступного року – купимо на наступний рік. Ми маємо розвиватися і заробляти. Я тільки за це!

Виграти цю війну вони не зможуть. Вони програють її на кожному кроці. Так, Денисов підходив до мене. Сказав, що канал помилявся, клуб помилявся. Давайте все почнемо із чистого аркуша. Але я не можу сказати, що всі протиріччя між нами вирішено. Цікавий момент: вони кажуть – ставте свого коментатора. Тоді треба і свого режисера, своїх операторів. Може ще експертів вам в студію? То що, нам купити свій канал? Але ми не можемо такого собі дозволити.

Назва Гей, Рафаїлов. Не бачив. Я взагалі не дивлюся канал Футбол. Хіба що деякі матчі. А ці всі програми не дивлюся. Вибачте мене, коли там збираються футболісти, що не дограли, з низьким рівнем розвитку, і тренери-невдахи, намагаючись щось обговорювати. Я не хотів би так.

Вацко – це єдина людина, яка свої зарядом і енергією намагалася робити щось нормально.  Решта – всі заангажовані. Тема одна – слався родной Шахтер!

Цензура для журналістів? Створять комісію, яка буде цим займатися. Як можна довести, що мені не подобаються слова Морозова, наприклад? Як це зробити? І що далі? Це питання освіти і моралі кожного.

Розумієте, президент УПЛ приїжджає сюди на гастролі, три дні в місяць. Він навіть не намагається вчити мову. Він не розуміє всієї ситуації, яка є тут. А його команда, яка з ним працює? Я їх не бачив, але кажуть, що вони там щось роблять…

Дивіться також: Футбольний на голову. Сергій Рафаїлов

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також