Шахтар – АПОЕЛ. Перша поразка Каштру

Заключний спаринг на другому зборі в Австрії провів донецький Шахтар.

Суперник – АПОЕЛ – чемпіон Кіпру в останні сім сезонів цього літнього міжсезоння істотно оновив склад, а Гірники на матч виставили наближену до основи одинадцятку, щоправда без Тайсона. Хочолава/Матвієнко сформували пару центрбеків, Болбат та Ісмаїлі – на флангах. Коваленко вийшов із перших хвилин, як і у матчі з Пролетером, а в нападі Каштру випустив Мораєса з Марлосом під нападником.

Пів тайму команди боролися за центр поля без гострих нагод біля воріт. Лише Аль Тамарі одним вертикальним пасом вивели на ударну позицію, він розхитав Матвієнка і пробив лівою ногою із підкруткою, але у площину воріт Пятова не влучив. Наступний гострий момент теж створили кіпріоти – пройшов простріл з флангу Болбата, але до форварда м’яч не дійшов.

Марлос став автором потенційної гольової нагоди Шахтаря. Він перехопив м’яч після того, як суперники винесли його з лінії штрафного у поле, і черпачком закинув за спини усім захисникам на Соломона. Ізраїльтянин злету пробив у стійку. Крім цього моменту насичений захист АПОЕЛа нічого не дозволив зробити команді Каштру – 0:0.

Фото ФК Шахтар

По перерві Тете замінив активного Соломона, і саме бразилець взяв участь у першій небезпечній атаці 2 тайму. Але передачу Тете не зумів як слід прийняти Мораєс. Не влучив у площину форвард і у спробі пробити з-за меж штрафного майданчика. М’яч вдарився із зовнішнього боку сітки.

Бутко змінив Болбата, а Бондар – Хочолаву. І за хвилину Шахтар ледь сам собі не привіз гол. Пятов виніс м’яч по центру, вийшло в ноги супернику. Той віддав на вільного Павловича у розриві між центральних оборонців Гірників. І Пятову великих зусиль коштувало перевести м’яч після потужного удару на кутовий.

Марлос, Ісмаїлі, Степаненко, Мораєс – цей квартет залишив поле на 72-гій хвилині. Кожного по позиції змінив Фернандо, Сіпріано, Піхальонок і Сікан. Свіжі сили мали ліквідувати розриви між лініями і додати у швидкості. На останні чверть години на поле вийшли воротар Шевченко та нападник Бланко Лещук.

Коли Шахтар зібрався в атаку – загубив свої тили. Сіпріано не дограв епізод, з його зони прилетіла подача, яку перехопив Шевченко, але воротар відбив на голову супернику. Хеленіус на добиванні перекинув усіх і відкрив рахунок на 84-тій хвилині.

0:1 – перша поразка Каштру на чолі Шахтаря. І перший матч, у якому атака Шахтаря без вибухового Тайсона промовчала.

Свій спаринг цього дня провела і Зоря. Зоря — Пакш. Нефарт в атаці і загадковий потенційний новачок