Шахтар – Ботев. Спаринг із присмаком УПЛ

Реабілітуватися після поразки від Партизана. Під таким гаслом Шахтар провів свій черговий спаринг на тренувальному зборі. Цього разу підопічні Паулу Фонсеки запланували зіграти один матч упродовж дня. Суперником гірників став болгарський Ботев, у складі якого виступають екс-гравці УПЛ Еберт та Джонатан. Обидва захисники в Україні грали за кам’янську Сталь.

Паулу Фонсека продовжує експериментувати з лінією захисту. Якщо у матчі з данським Хобро несподіванкою став правий фланг оборони, де грав Болбат, то у цій грі зміни відбулися в центральній зоні. Бондар (гравець молодіжної команди) і Чоботенко (провів першу частину сезону у Маріуполі) склали пару центрбеків старту.

Шахтар не здивував ігровим малюнком і впевнено вів гру, однак не підвищував швидкостей. Гірники методично розхитували лінію захисту Ботева, переводячи м’яч із флангу на фланг. Суперник був не проти такого розвитку подій, тому свідомо розташовувався у дві оборонні лінії. Варто зауважити, що до 30-ї хвилини гри болгари практично нічого не дозволили створити Шахтарю. Щоправда, не надто й самі поспішали в атаку. Усе, що вдавалось Ботеву – виконувати із глибини передачі у вільні зони.

Під кінець тайму гірникам вдалося пробити захист суперника. Тотовицький класно обігрався у стіночку із Кайоде та спокійно покотив м’яч повз голкіпера. Невдовзі гірники забили і вдруге. Знову не без участі Кайоде і Тотовицького. Але цього разу Ларі підключив у штрафному майданчику Марлоса, а вже той викотив на порожні ворота Тотовицькому – 2:0.

Другий тайм розпочався із гола Ботева. Болгари заробили кутовий. Подачу із правого флангу, після незлагодженої гри захисників і голкіпера, замкнув Марін. Шахтар відповів дуже швидко. Бутко після передачі Марлоса і невеличкого рикошету отримав м’яч на лінії штрафного майданчика та одразу пробив. Удар у захисника збірної України вийшов і сильним, і точним, тому шансів у голкіпера практично не було – 3:1. Але цього гірникам виявилося недостатньо. За декілька хвилин вони забили вчетверте. Підопічні Фонсеки вирішили оригінально розіграти кутовий. Подача відбулася не в зону воротарського майданчика, а на лінію штрафного. Матвієнко переправив м’яч на передову, а там вчасно у ситуації зорієнтувався Кайоде і відправив м’яч у ворота.

Суперник у відповідь мав гольовий момент після шрафного. Філіпов спрямував м’яч у поперечку. А ось у Майкона проблем із реалізацією не виникло. Півзахисник увірвався до штрафного майданчика і без спротиву замкнув простріл від Матвієнка. Після п’ятого пропущеного гола болгари повністю знітилися і просто чекали завершення матчу.

Чекали-чекали і дочекалися. Шостого м’яча у власні ворота. Якщо удар зі штрафного Майкона був трішечки не точним, то Кайоде свій черговий вихід віч-на-віч із голкіпером реалізував. 6:1 – тотальне домінування і, як наслідок, перемога Шахтаря. Гірники здобувають свою найбільшу звитягу на зимових зборах.