Шахтар – Чорноморець. Бразильці зробили гру

Автор – Владислав Ігнатенко

Чорноморець завітав у гості до Шахтаря у повній готовності. Головний тренер одеситів Ангел Червенков в основі замінив лише Смирнова, випустивши на фланг Мусолітіна. У гірників набагато цікавіша ситуація: аж 5 замін. Замість Пятова, який останнім часом часто помиляється на виходах, дебютував Шевченко, також з’явилися у старті Кривцов, Матвієнко, Майкон та Фернандо.

Фото ФК Шахтар

Шахтар розпочав гру активно, втім, як і кожен поєдинок УПЛ. Лише за перші 15 хвилин гірники встигли завдати 2 удари у площину, декілька гострих пасів до штрафного майданчика. Гравці Чорноморця лише награли на жовту картку. Адже як інакше стримувати швидких і по-футбольному нахабних бразильців?

Така тенденція зберігалася у матчі до перерви. 80% гри проходили на половині Чорноморця. Але одеситам треба віддати належне, вони не просто відбивались, а постійно шукали свій шлях до гола. Про це свідчать фінти Мусолітіна, ривки на половині суперника, офсайд та тактичні фоли після власних атак.

Але гольових моментів за увесь перший тайм було лише два. Вихід Фернандо віч-на-віч та удар Тайсона зі штрафного – обидві спроби голами не увінчались.

Справжня пожежа виникла в штрафному майданчику Чорноморця щойно розпочався другий тайм. З передачі Фернандо Мораєс двічі цілив по воротах з декількох метрів, але захисники все ж таки винесли м’яч ближче до центра поля.

Провал Чорноморця стався незабаром. На 57 хвилині гірники відкрили рахунок. Після подачі з кутового Ісмаїлі свідомо пропустив, Степаненко не влучив по м’ячу, і лише Мораєс замкнув на дальній стійці. Гол повністю в манері бразильця – гольове чуття дає результати.

Вже за 3 хвилини донеччани забили вдруге. Після проходу дуже активного в цьому матчі Ісмаїлі, по воротах цілив Фернандо, та влучив в стійку. Трубочкін, намагаючись винести м’яч за межі поля, переправив його в ворота. 2:0

Наскільки зручно складалася гра для Шахтаря свідчить заміна Паулу Фонсеки – замість опорника Степаненка вийшов нападник Кайоде (до речі, перший матч нігерійця після тривалої травми).

Третій м’яч пропустили одесити знову лівого флангу! Цього разу Мораєс увімкнув режим «Ісмаїлі», покрутився з м’ячем і м’яко подав на голову Тайсону, який легко замкнув. На цьому моменті в одеситів зникли навіть теоретичні шанси на нічию. Помітно було, що в команди вже не було бажання й сил догравати матч.

3:0 – обидві команди залишилися на попередніх місцях в турнірній таблиці. Шахтар зберіг першу сходинку УПЛ, а Чорноморець – одинадцяту.