Шахтар – Динамо. Чемпіони йдуть далі у Кубку України

Шахтар – Динамо – найцікавіше протистояння у чвертьфіналі Кубка України, як мінімум за вивіскою. Обидві команди посеред тижня здобули непрості перемоги у чемпіонаті. Гірники на виїзді вистраждали перемогу над Олександрією, а динамівці здійснили неймовірний камбек у Запоріжжі.

Олександр Хацкевич на матч проти Шахтаря випустив доволі оборонний центр поля. Гармаш і Шепелєв в першу чергу повинні були руйнувати атаки суперника, а вже потім, по-ситуації, думати про атаку.

Варто також додати, що до матчу встиг відновитись Тамаш Кадар, оскільки були побоювання, що він може не зіграти.

Паулу Фонсека теж здивував у кадровому плані. Знову залишився в запасі Майкон. Натомість пару Степаненку склав Алан Патрік. Команди досить розмірено розпочали матч. Без поспіху почергово контролювали м’яч. Динамо грало дуже обережно і зробило ставку на контргру. Чи не перша така можливість завершилась голом. Миколенко протягнув Болбата на фланзі і виконав простріл на 11 метрів. Такого точно не чекали центральні захисники Шахтаря, яких просто розвернув цей пас. Ситуацією скористався Вербич, хоч його удар і було заблоковано, втім, той же Болбат вибив у центр просто на суперника. М’яч піймав Гармаш і другим дотиком відправив точно в кут, 1:0.

Шахтар мав значну територіальну перевагу, але моментів практично не створював. Випав із гри Марлос, дуже багато помилявся Алан Патрік. А єдиний момент гірників був створений після помилки динамівців. Циганков повернувся відпрацьовувати позаду і виштрикнув м’яч просто на Тайсона. Бразилець злету пробив дуже потужно, але у поперечину.

В свою чергу, Динамо мало більше нагод. Класно організовував контратаки Шапаренко. Саме він обігрався із Циганковим, але пробив надто слабко. Це і допомогло Пятову.

А в іншому моменті вже сам Циганков міг відзначатись. Віктор класно виконав штрафний удар – на заваді голу стала стійка.

Фонсека в перерві здійснив тактичні зміни. Пішов з поля Алан Патрік, Коваленко опустився нижче, Тайсон перейшов на позицію десятки, а ліворуч вийшов Соломон. Саме ізраїльтянин і став каталізатором матчу. Спочатку він після класної триходівки перевірив реакцію Бойка – голкіпер не спав. А далі виконав прекрасний навіс на Мораєса, але той не зміг пробити. Через декілька хвилин знову в гру увімкнувся Бойко. Денис потягнув ще один удар здалеку.

За стартові десять хвилин другого тайму гірники завдали чотири удари, а за весь перший тайм лише один.

Все йшло до того, що заб’є Шахтар, і Шахтар забив. Спершу Марлос дивом не використав вихід 2 в 1 і дуже затягнув із прийняттям рішення. А далі настав зірковий час Кадара. Угорець віддав вкрай необачний пас назад і просто подарував м’яч Тайсону. Капітан Шахтаря випередив Бойка і покотив на Мораєса. Жуніор забивав вже у порожні ворота. 1:1.

Шоу динамівців продовжив Гармаш. Денис порушив правила проти Мораєса у центрі поля і отримав жовту картку. І в той же момент Гармаш не сильно, але підштовхнув, чи то боднув суперника, та миттєво отримав другу жовту картку. Чергове вилучення для Дениса.

Марлос ожив у другому таймі, і лише підкат Кенджори завадив натуралізованому українцю віддати фантастичний асист п’ятою на Тайсона. Недовго у більшості грав Шахтар. Мораєс постелився у підкаті проти Шапаренка та не встиг зіграти у м’яч. Підсумок – друга жовта.

Мало моментів і дуже багато боротьби в центрі поля, порушень правил та жовтих карток було наприкінці другого тайму. Кутовими ударами обмінювались команди, але безрезультатно. Пожежу у штрафному майданчику Динамо у компенсований час створив Болбат, його сильний простріл ледь перервав Бурда. За 90 хвилин команди не змогли визначити переможця, тому вже у другому чвертьфінальному матчі настав час екстра-таймів.

Команди перейшли на енергозберігаючий режим. Та у перші 15 хвилин два хороші шанси мали гравці Динамо. Миколенко класно відкрився на високу діагональ, та не впіймав як слід м’яч.

А в наступному епізоді Циганков протягнув м’яч і прострілював. Захисник Шахтаря перервав передачу, на яку вже чекав Сідіклей.

У другому екстра-таймі було набагато більше судом, аніж футболу. За 5 хвилин до завершення забив Вербич. Але м’яч рикошетом від Пятова влучив у руку словенцю, тому взяття воріт було скасовано. Серії пенальті так і не вдалось уникнути.

А в ній Шахтар зумів закамбечити. Перші три удари кияни чітко реалізували, а от у Шахтаря схибив Соломон. Але далі відбувся бенефіс Пятова. Андрій відбив два останні удари динамівців (від молодих Миколенка і Шепелєва) і вивів Шахтар у півфінал. Дуже драматична розв’язка чергового українського Класичного.