Шахтар – Динамо. Козик, картки, два голи

Матч Шахтаря з Динамо у Харкові мав святковий для донецького клубу присмак.

Фонсека у день чемпіонського нагородження дав відпочити майже всім лідерам команди, залишивши на полі звичних захисників і Пятова.

Саме Андрій став найпомітнішою фігурою у складі Гірників у першому таймі. Воротар збірної України впевнено грав на лінії. Підвели Пятова партнери. Циганков на фланзі обіграв Фернандо, який пішов у необдуманий підкат у штрафному майданчику і збив Циганкова. Козик вказав на 11-метрову позначку. Циганков розвів і Пятова по різних кутах – 0:1.

Фото ФК Шахтар

Шахтар у першому таймі не створив особливих проблем обороні Динамо, але без ложки дьогтю для команди Хацкевича не обійшлося. На останній хвилині основного часу першого тайму Шабанов у простій ситуації позиційно помилився, програвши епізод Кайоде. Захисник киян одразу сфолив, а Козак продемонстрував жовту картку, яка стала для українця другою у матчі.

У Хацкевича було 15 хвилин, щоб придумати як грати проти бразильської атаки Шахтаря у меншості. Проте довго протриматися у другому таймі не вийшло. Кенджора віддав невдалу передачу на Андрієвського, у півзахисника Динамо м’яч перехопили, і Кайоде віддав за спину Сидорчуку пас на Тете. Бразилець вихід віч-на-віч реалізував – 1:0

Шахтар у більшості почав нарощувати тиск, але атакувальний ритм господарям збив Хочолава. Грузинський захисник відверто рукою зупинив удар Циганкова, за що побачив перед собою другу жовту картку – вилучення і команди знову у рівних складах. Небезпечний штрафний Циганков реалізувати не зумів.

Гірники відповіли супершансом Кайоде. Коваленко з партнером вибороли м’яч в центрі і одним класним пасом на побачення з Бойком було відправлено Кайоде – голкіпер Динамо свою команду врятував, а Сидорчук, який проґавив ривок нігерійця, м’яч вибив.

На останніх хвилина команди обмінялися моментами. У Динамо вирвати перемогу могли Де Пена і Циганков, але у першому випадку донецький клуб врятував Пятов, а у другому – Циганков після класного пасу від Шепелєва пробив вище воріт. Шахтар відповів неймовірним моментом Тете. Гірники провели швидку атаку, за якою не встиг Сидорчук, але Тете влучив із декількох метрів у стійку.

Бойовий матч завершився внічию. Шахтар святкує чемпіонство, а Динамо вже будує плани на наступний сезон.