Шахтар – Гоффенгайм: результативна драма у Харкові

Зміна основних гравців у ключових ланках – із таким лейтмотивом гірники стартували у Лізі Чемпіонів. Плюс був у тому, що перший матч Шахтар проводив у Харкові, мінус – гра проти німців.

Усю свою непоступливість і незручність для суперника Гоффенгайм почав демонструвати із перших хвилин. Гріліч запресингував Марлоса у центрі поля, відібрав м’яч, а вже за 10 секунд сам результативно завершив атаку – 0:1 вже на 6-тій хвилині матчу.

Шахтар у своєму звичному стилі володів м’ячем, але переважно на власній половині поля, максимум – у центрі. Компактне розташування ліній і агресивний командний пресинг – те, що успішно використовували німці і те, до чого не звик Шахтар в чемпіонаті України.

Гірники вибухали активними діями дуже епізодично. Так, Бутко підключився до атаки на своєму фланзі і виконував силовий простріл, та Болбата випередив Бауманн. Трохи пізніше головою пробивав Степаненко – вище воріт. Третя спроба створити гостроту біля воріт Гоффенгайма стала успішною. Мораєс виграв верховий м’яч і відпасував на Ісмаїлі. Бразилець пробив з-під Нордвейта і цим застав зненацька голкіпера, 1:1.

На цьому моменти Шахтаря у першому таймі закінчились, а от гості продовжували жалити контратаками. Біттенкурт і Гріліч повністю перегравали своїх опонентів у центрі поля. Тричі Андрій Пятов рятував після ударів впритул. Але за іронією долі, саме після помилки голкіпера свій другий м’яч забили німці. Нордвейт скористався помилкою Пятова на виході і спокійно відправив м’яч у порожні ворота.

Другий тайм теж розпочався з атак гостей. З-за меж штрафного майданчика небезпечно пробивав Крамарич. Пятов відбив м’яч, і, на щастя, на добиванні німці не змогли вдало зіграти. Здавалось, після перерви Шахтар мав би додати в активності, але сталося навпаки. Гоффенгайм закрив суперника на його частині поля і не давав шансу на гостроту біля власних воріт. Лише в середині другої половини матчу увімкнувся Шахтар. Тайсон на швидкості прорвався центральною зоною і підключав пасом Ісмаїлі, та цього разу удар захиснику не вдався. Серед господарів чи не найбільшою активністю відзначався Тайсон. Він і партнерів намагався виводити на ударні позиції, і сам не боявся йти в обіграш, пробивати.

Рано чи пізно господарі мали бути винагороджені за свої старання. Особливо після того, як нереалізували свої моменти гравці Гоффенгайма. Майкон дебютував у Лізі Чемпіонів і першим своїм дотиком зрівняв рахунок. Бразилець сильно пробив з-за меж штрафного майданчика, 2:2.

Розгубленим виглядав Гоффенгайм після цього гола, і це відчув Шахтар. Міг стати героєм матчу Марлос, але його удар із меж штрафного майданчика заблокував захисник.

З останніх сил відбивався Гоффенгайм у заключні хвилини, і таки зміг втримати хоча б нічийний результат. 2:2 – надрезультативний і надзвичайно драматичний старт у Лізі Чемпіонів для Шахтаря.