Шахтар – Карабах 3:1. Перша перемога на першому зборі

Перший матч на турецькому зборі команда Паулу Фонсеки програла вже підготовленому до сезону Хайдуку 1:4. Наступний суперник Шахтаря, Карабах, теж провів три контрольні матчі проти одного у гірників.

Утім, цим складом шахтарівці непогано контролювали м’яч, вже не було безглуздих втрат. Сильний вітер надавав прискорення м’ячу і на перших хвилинах спонукав до ударів по воротах. Майкон і Тайсон били здалеку – по центру, але голкіпер Магомедалієв на своєму посту не спав.

У відповідь азербайджанці дотепно розіграли кутовий: Медведєв не влучив у ворота, опинившись на самоті на дальній стійці воріт Пятова. За певної переваги підопічних Фонсеки у володінні м’ячем, Карабаху все ж вдавалося організовувати стрімкі прориви. Так, в середині тайму Мадатов протиснув Матвієнка по центру і вибіг віч-на-віч, але Пятов врятував. Натомість Мораєс звільнився від опіки, пробив у ближній кут. І свою реакцію вже проявив голкіпер суперника, лівою долонею відбивши м’яч.

Та невдовзі Магомедалієв був безсилий. Причому у двох поспіль атаках Шахтаря Карабах пропустив два голи-близнюки. Спочатку розпасовка Мораєс-Марлос-Мораєс дозволила десятці гірників опинитися сам на сам і Жуніор, обігравши воротаря, реалізував момент. А за мить вже Марлос відгукнувся на пас Мораєса, пролетів по центру, тим же фінтом вклав голкіпера і забив другий м’яч. 2:0 – з такою перевагою Шахтар пішов на перерву.

У другому таймі у складі Шахтаря дебютував Бондаренко, який у парі з Хочолавою утворив центральну лінію оборони, а на вістрі атаки вийшов Кайоде.

Боротьба зосередилася в центрі поля без особливо гострих моментів. Гравців Шахтаря азербайджанці зупиняли на підступах до штрафного майданчика, а от Карабах завдяки вдало проведеній заміні зумів скоротити відставання в рахунку. Зубір скрутив в’язи Бутку і пробив у стійку, від якої м’яч влетів за спину Шевченку.

Так само несподівано народився і гол Мудрика у відповідь – простріл Нема воротар Карабаха відбив просто на ногу Михайлові і півзахисник відкрив лік своїм голам за основу Шахтаря.

За 10 хвилин до закінчення зустрічі суперник отримав шанс відіграти ще один м’яч, але Емегара не реалізував пенальті (фол в пасиві Матвієнка), пробивши у поперечку.

Тож, 3:1 – два різні тайми, але одна загальна перемога для Шахтаря у заключному матчі першого турецького збору. Наступні контрольні матчі, а їх буде два в один день, гірники проведуть 31 січня: з данським Хобро о 10:00 та з польським Лехом о 16:00.