Шахтарю забракло ресурсу. Домашні 0:3 від Ман Сіті

Перша зустріч двоматчевого протистояння Шахтаря і Манчестер Сіті виглядала проблематичною ще до стартового свистка.

Паулу Фонсеці довелося вигадувати тактичний маневр на матч із чемпіоном АПЛ, який дозволив би здолати грізного опонента без двох ключових гравців. Тайсон і Марлос отримали ушкодження і були вимушені пропустити зустріч із командою Гвардіоли. Свій шанс отримали Фернандо, Коваленко і Нем, які не дуже часто цього сезоні починали зі стартових хвилин.

На чемпіона АПЛ без Марлоса і Тайсона❗Паулу Фонсека обрав такий склад FC SHAKHTAR на матч з Манчестер Сіті🔥У гостей поза заявкою Зінченко, але вперше в сезоні Ліги Чемпіонів зіграє Де Брюйне😲

Опубліковано FootballHub Вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Гвардіола не мав таких проблем зі складом, навпаки тішився, що відновився лідер команди Кевін Де Брюйне.

Гості безцеремонно розпочали зустріч – одразу з небезпечного моменту. Сілва ударом через себе, мабуть, намагався віддати пас, але м’яч ледь не залетів у ворота, влучивши у поперечку воріт Пятова.

За 10 хвилин довелося рятувати свою команду вже самому голкіперу Шахтаря. Гості перехопили м’яч у центрі поля, Сілва отримав море простору і час, що дозволило півзахиснику вивести Жезуса віч-на-віч із Пятовим. Андрій у цій дуелі переміг, грамотно зігравши на виході.

Шахтар намагався грати на контратаках і мав свій шанс на 21 хвилині. Гірники перехопили м’яч на чужій половині поля, Коваленко віддав на Мораєса, а той на Степаненка, який пасом п’ятою (!!!) намагався знайти партнера. На жаль, суперники перші прочитали задум капітана господарів і вибили м’яч на кутовий.

Здавалося, що стандарти мають стати шансом для Шахтаря по такій грі, але небезпечний момент виник саме біля воріт гірників. Швидка контратака завершилася виходом Мареза на ворота Пятова. Алжирець супершанс змарнував, пробивши з правої ноги – м’яч пройшов повз дальню стійку воріт Шахтаря. Ще за хвилину невдачі Мареза продовжилися. Цього разу знову вільний гравець Манчестера пробивав з лівої і переграв воротаря помаранчево-чорних, але підстрахував Пятова Ракицький, який вибив м’яч вже з порожній воріт.

Злива моментів тривала. Марез зрозумів, що з ударами справа не пішла, і виконав навісну передачу на Сілву. Іспанець пробив у стійку. Як виявилося, це була розминка для Сілви, бо вже за хвилину він відкрив рахунок у зустрічі. Удар Жезуса заблокував Степаненко, але Сілва був найспритнішим і, спрогнозуваши відскок, пробив злету точно у дальній кут воріт Пятова – 0:1!

Якщо гол від Сілви назрівав, то забитий м’яч Ляпорта з кутовго став громом серед білого дня. Степаненко та Кривцов грубо помилилися при стандарті, пішовши на одного і того ж гравця (Стоунза) і залишивши француза самісінького. Ляпорт таким подарунком скористався, пробивши точно у верхній кут воріт господарів. І це – 0:2!

Найнебезпечніша нагода Шахтаря була у Матвієнка. Правий захисник пробивав (чи скидав на дальню стійку) після подачі Ракицького з кутового – дещо не влучно.

Друга половина матчу розпочалася аналогічно першій – з моменту Сілви. Жезус знайшов пасом у штрафному майданчика іспанця, який розстрілював ворота Шахтаря. На допомогу Пятову прийшов Ісмаїлі. Бразилець у підкаті вибив м’яч із дальнього кута своїх воріт.

Лівий захисник гірників став автором і першого моменту господарів біля чужих воріт. Удар Ісмаїлі інший бразилець, Едерсон, із труднощами, але відбив. Щастя команди Фонсеки, що цей день був явно не днем Мареза. Ріяд продожив марнувати нагоди і після перерви. Навіс Сілви знайшов алжирця на куту воротарського майданчика, але півзахисник знову не зміг відправити м’яч за призначенням – політ повз ворота.

Намагався Фонсека змінити гру замінами, але і тут успішнішим був Гвардіола. Перша ж заміна Пепа стала результатвиною. Бернарду Сілва вийшов і за хвилину став автором гола. Пас на португальця в центральній зоні, де йому дали забагато простору, і більярдний удар – без шансів для Пятова. 0:3!

Мав забивати м’яч престижу Фернандо, але бразилець змарнував хорошу передачу від Болбата, пробивши вище воріт Едерсона з 5 метрів…

Стерлінг не реалізував черговий вихід віч-на-віч городян, влучивши у поперечку. На що Шахтар відповів супершансом Мораєса, який із лічених метрів пробив у свого ж партнера (Степаненка) і Едерсон забрав м’яч.

Фінальний свисток у першому матчі протистояння Фонсеки і Гвардіоли фіксує перемогу іспанського тренера Манчестер Сіті.

Нічия у поєдинку Гоффенгайма з Ліоном, коли німці врятувалися на 90+2 хвилині (3:3), змістила гірників на дно турнірної таблиці. А все за рахунок гіршої різниці м’ячів (в обох клубів по 2 пункти). Сіті перший (6 очок), Ліон другий (5 пунктів).