Шахтар розбирається з Маккабі, але є питання по обороні. Вечір пенальті і камбеків вдався! ВІДЕО

Після нічиєї Динамо на вболівальників України чекав поєдинок в Ізраїлі, де Шахтар за усіма прогнозами мав легко перемагати Маккабі з Тель-Авіва.

Каштру обрав на гру максимально атакувальну основу і виставив Соломона, що найкраще знає місцевий футбол, із перших хвилин.

Графіка Football Hub

Попри 73 відсотки володіння м’ячем, Шахтар не міг створити бодай момент у перші чверть години гри. Натомість на 12 хвилині супернагоду мали господарі. Проте спершу Трубін, а потім офсайд врятували гірників від неминучого гола. Лише на 23-ій хвилині Мораєс зміг завдати удару у площину воріт опонентів, та масована атака Шахтаря померла в руках Тененбаума. Невдовзі спроба Тайсона потонула у рикошетах і м’яч спокійно дострибав у руки тому ж Тененбауму.

Елегантний гол Патріка

А от на 31 хвилині донеччани усе зробили вчасно і правильно: Марлос м’яко закинув у фланг на Матвієнка, оборонець в дотик скинув у центр на хід Алану Патріку і бразилець теж у торкання пробив під стійку воріт Маккабі – 0:1.

За хвилину Марлос згадав молодість і здійснив безцеремонний у своїй нахабності рейд через усю оборону ізраїльтян, проте досяг тільки кутового – оплески за зухвалість. Під кінець тайму Кривцов необачно зіграв у своєму штрафному майданчику, але відбувся переляком – після перегляду ВАРу рефері пенальті не призначив.

Спрацювали заміни

По перерві перший гострий момент знову створив Маккабі. Перец із вигідної позиції, на щастя для Шахтаря, бездумно пробив повз ворота, хоч по центру дуже перспективно відкривався партнер. Згодом господарі знову спробували на швидкості скористатися з вільних зон в обороні гірників – заробили кутовий, після якого гостям довелося гасити пожежу у штрафному майданчику. Шахтареві вдалося навіть вирватися у контратаку, яку невдалим прийомом і падінням у метрі від воріт запоров Марлос.

Мав шанс Алан Патрік зробити дубль, якби на 66 хвилині перекинув стінку і реалізував перспективний штрафний. Перед заміною спробував вдарити Соломон – відправив м’яч на трибуни і сів на лавку. Вихід Тете одразу обставин не змінив, а от Коноплянка міг. Українець пробив просто у воротаря після свого прориву флангом, хоч мав віддавати на Майкона, що був у вигіднішій позиції. В атаці у відповідь вже рятував Трубін – 3:3 за ударами у площину воріт за тотальної переваги Шахтаря у володінні м’ячем насторожують.

На 84 хвилині гості знову пустили контратаку, але технічний брак суперника і офсайд знову зіграли на руку українському клубу. Потім у підкаті свої ворота рятував Степаненко, а з цього кутового відзначити Ернандесу завадили тільки реакція і суперсейв Трубіна – одним словом, є проблеми у Шахтаря в обороні. Свій вихід сам на сам у заключні хвилини гри Фернандо (вийшов на 89-тій) не реалізував, але допоміг відзначитися Тете – наступна контратака Шахтаря дарує гірникам впевнену за рахунком, хоч і нелегку за грою виїзну перемогу в Ізраїлі – 2:0.

Усі результати пізніх матчів Ліги Європи:

Лілль 1:2 Аякс (Тотальний пресинг дозволив Веа реалізувати контратаку французів, аде з 86 по 89 господарі пропустили двічі – забили Тадич з пенальті і Броббей з гри)

Маккабі Т-А 0:2 Шахтар

Гранада 2:0 Наполі (Еррера головою (Асист Кенеді) і сам Кенеді у контратаці нокаутували італійців за пів тайму)

Молде 3:3 Гоффенгайм (Даббур двічі забив головою як під копірку, норвежці скоротили відставання після кутового, однак Баумгартнер забив у роздягальню (до дубля Даббур додав диво-асист) Усі старання Дуффура Молде перекреслив по перерві – Андерсен і Фофана здійснили камбек за 4 хвилини!)

Зальцбург 0:2 Вільярреал (Алькасер не реалізував пенальті на 29 хвилині – сейв Станковича, але забив після штрафного ще до перерви. Другий на рахунку Ніно)

Антверпен 3:4 Рейнджерс (Арібо скористався з помилки іранського голкіпера бельгійців – Бейранванд відпустив м’яч з рук за межі штрафного майданчика. Авенатті відповів шедевром – влучним ударом головою з лінії штрафного після стандарту. А в роздягальню пенальті реалізував автор асисту Рафаелов. Гості теж отримали шанс з 11 метрів, який використав Баришич. Онгла забив третій, та бельгійці не втримали перемогу. Кент і черговий пенальті від Баришича після вилучення за гру рукою Сека зробили свою справу)

Бенфіка 1:1 Арсенал (На старті другого тайму капітан португальців Піцці забив із пенальті – гра рукою. За мить Сака відповідає своїм голом з межі офсайду)

Результати перших матчів ігрового дня можете переглянути тут.