Шахтар зігнав злість на Олександрії. Перемога гірників

Шахтар вдома приймав Олександрію в рамках 19-го туру Чемпіонату України. Гірники завершили виступ в Лізі Європи, на виїзді поступившись Айнтрахту 1:4. І команда Фонсеки тепер могла зосередитися тільки на Прем’єр-Лізі.

Олександрія ж, за словами головного тренера Володимира Шарана, прагнула понад усе зберегти своє місце у першій шістці. Після зимової перерви до олександрійців приєднався із Стандарда на правах оренди Валерій Лучкевич. На нього покладали великі надії. І він частково виправдав їх. Уже на початку зустрічі Кривцов сфолив на новоспеченому футболістову Олександрії. Арбітр витягнув з кишені жовту карту. Хоча порушення центрбека Шахтаря тягнуло й на червону. Кривцов зіграв в ногу Лучкевича, що той у повітрі зробив сальто серез себе. Арбітр призначив штрафний. Пашаєв бив здалеку: удар вийшов сильний, але по центру. Пятов намертво зафіксував м’яч у руках.

На цьому удари по воротах Пятова закінчилися. Натомість господарі увійшли в кураж. Спочатку Марлос з Тайсоном на двох організували атаку, що завершилася голом. Марлос після передачі Тайсона з флангу відправив м’яч у правий кут воріт. Паньків свою команду не виручив. 1:0.

Фото ФК Шахтар

Через декілька хвилин гості могли зрівнювати рахунок. Запорожан чудовим пасом вивів Ковальця на ударну позицію, але Кирило замість того, щоб віддати на абсолютно вільного Банаду, який набігав в центрі, вирішив бити сам. Ковалець намагався поцілити у ближній кут. М’яч торкнувся сітки, щоправда із зовнішнього боку.

Натомість гірники свої нагоди не марнували. Другий гольовий момент Шахтаря закінчився другим голом у ворота Паньківа. Цього разу відзначився Мораєс: бразилець на дальній штанзі головою замкнув передачу із правого флангу від Марлоса. Цікаво, що антигероєм епізоду став Банада, що у шпагаті виконав передачу прямісінько на Марлоса.

По перерві мало що змінилося: трійка Марлос, Мораєс та Тайсон раз-по-раз організовувала гольові атаки на ворота Паньківа. Щоправда, у другому таймі із реалізацію стало гріше. А Олександрія іноді вибігала в контратаки, які, втім, не призвели до голу.

Спромоглися гірники й на третій гол. Але не легітимний. Здалеку низом пробив Тайсон. Але м’яч влучив у руку Марлоса. Тому арбітр гол не зарахував.

Мав чудову нагоду відзначитися Кирило Ковалець, коли опинився віч-на-віч з Андрієм Пятовим, але форвард Олександрії бив прямо в голкіпера гірників.

Довести рахунок до розгромного міг Марлос. Спочатку він заробив пенальті, Денис Дедечко відверто грубо cфолив проти нього. А потім сам пішов його реалізовувати. Але Паньків відбив одинадцятиметровий удар Марлоса. На табло все ще 2:0!

Змінити рахунок могли гості: Сітало з-під захисника Кривцова віддав передачу на Пономаря, який опинився перед порожніми воротами. Але Сергій Болбат самовіддано кинувся під м’яч. Без сумніву, олександрійці втратили стовідсоткову гольову нагоду. На обличчі Володимира Шарана лиш біль та розчарування.

У підсумку 2:0. Шкода, що з Айнтрахтом не вийшло так зіграти…