Шахтар — Зоря. Вимушені експерименти Скрипника і мотивація Гірників

У 28 турі УПЛ Шахтар вже у статусі чинного чемпіона приймав Зорю.

Склади

Цілком прогнозовано Луїш Каштру зробив багато змін у стартовому складі у порівнянні з попереднім матчем.

Віктору Скрипнику також довелося зробити чимало змін, оскільки в Зорі багато травмованих і дискваліфікованих. Тренер луганчан цікаво вирішив проблему в центрі захисту: Тимчик став центральним оборонцем, а праворуч грав Циганікс (схема від прес-служби Зорі не відповідає тому, як гравці розташовувалися на полі).

Перший тайм — суцільна боротьба за ігрову перевагу

У перші 20 хвилин команди грали без воріт. То Шахтар більше ініціативою, то Зоря намагалася контролювати м’яч.

У Шахтаря активним був Коноплянка. Саме українець створив перший доволі небезпечний момент у матчі. Після подачі з кутового Євген прийняв м’яч на лінії штрафного майданчика і пробив низом — поруч зі стійкою.

У Зорі помітно виділявся Кочергін. Півзахисник Зорі встигав “підчищати” в обороні, класно шукав простір на половині поля Шахтаря і видавав непогані розрізні передачі (Кабаєв ледь не скористався однією з таких).

Перший тайм — суцільна боротьба за ігрову перевагу. Про це говорить навіть статистика ударів: 4 у Шахтаря (3 у площину) та 2 у Зорі (0 у площину).

Бразильське підсилення

Друга половина матчу розпочалася із дуже небезпечного прострілу-удару Болбата. Захисник Шахтаря прорвався правим флангом, сильно чи то прострілив, чи то пробив низом, але Василь ногою парирував удар!

Вивести Гірників уперед міг Патрік. Гравці Зорі обрізалися при переході з оборони в атаку, Фернандо віддав на Патріка, який сильно пробив метрів з 22 — поперечка. Зоря відповіла непоганим ударом Лєднєва — Пятов був на місці.

Гірники вже не мають мотивації, але Каштру показав, що його не влаштовує рахунок, і вже з 58 хвилини почав випускати лідерів своєї команди — Марлоса, Тайсона та Мораєса. І тут Зоря почала провалюватися в обороні. Гравці луганської команди не встигали закривати зони. Скрипник одразу відповів на це заміною — Іванісеня вийшов замість Циганікса (Хомченовський перейшов на правий фланг оборони).

Шахтар притиснув Зорю біля її воріт, але Гірникам бракувало останнього удару.

Хороший момент мав Кабаєв. Нападник Зорі протягнув м’яч по центру, накрутив Антоніо і пробив у правий від Пятова кут — повз ворота. Перемогу Зорі міг принести Хомченовський, але з його ударом метрів із 22 впорався Пятов, перевівши м’яч на кутовий.

0:0 — рахунок, який точно не влаштував Зорю, адже із поєдинку з невмотивованим Шахтарем можна було витиснути максимум.