Шахтар – Зоря. Вистава, достойна афіші

Автор Владислав Ігнатенко

Тур як-не-як 11-ий, а Зоря досі не відквитала невдалий початок сезону – команда з 13 очками посідає лише сьоме місце в таблиці. Натомість Шахтар, припустившись осічки лише в поєдинку з Динамо, впевнено лідирує в УПЛ. Але турнірна прірва ніяк не нівелює інтригу і запал матчу.

Непрості стосунки Фонсеки та Вернидуба додають особливої інтриги матчу: хто ж з тренерів стане кращим у поєдинку, а не на словах? Чия команда бойовитіша? В останніх чотирьох поєдинках між донеччанами та луганцями арбітри показали аж 36(!) жовтих і 5 червоних карток.

Юрій Вернидуб обрав таку схему гри, як і проти Динамо – 4-2-3-1.

Паулу Фонсека випустив очікуваний склад. Лише Ярослав Ракицький пропускав матч через перебір карток, його замінив Микола Матвієнко – йому не вперше грати на позиції центрбека.

За 10 хвилин команди встигли обмінятися грубими фолами, проте стандарти не принесли результатів. Ривки Фернандо і Марлоса також були зупинені луганцями.

Перший гострий момент у матчі – удар Тайсона з рикошетом від Матвієнка. Але Луїс Феліпе, який вже вдруге поспіль виходить в стартовому складі на матч УПЛ, встиг перегрупуватися і відбити м’яч.

В середині тайму відбувся обмін моментами: Ісмаїлі з Тайсоном дотепно розіграли стандарт, проте Луїс відбив потужний удар. І вже після кілька пасів луганці на контратаці вибігли три в три, та Марлос перехопив м’яч і не дав Леонардо вийти віч-на-віч. Невдовзі Громов з кількох метрів не замкнув простріл – Пятов встиг зреагувати. Загалом ігрова перевага трималася в Шахтаря, але контрвипади Зорі виглядали значно гостріше, ніж звичні простріли гірників з флангів до штрафного майданчика.

Шахтар забив на 39 хвилині. Гольова атака була досить кумедною і неоднозначною. Під час позиційної атаки після паса м’яч влучив в арбітра, але все одно залишився у гірників. Декілька передач – і Ісмаїлі в боротьбі із Сіласом падає, зупиняючи м’яч між тілом та рукою на боковій лінії поля. Та суддя Микола Кривоносов не просвистів і не відреагував на жоден з епізодів. Лівий захисник Шахтаря спритно підвівся, віддав на Майкона, ще пас і Мораєс з убивчої позиції забив десятий м’яч цього сезону в УПЛ.

Не встигли команди увійти у гру після перерви, як Зоря зрівняла. Матвієнко позиційно програв боротьбу Харатіну. Після чого 22 номер Шахтаря повалив 22 номера Зорі у штрафному майданчику. Пенальті виконав Ігор Харатін, щоправда забив не з першої спроби: після того, як Пятов відбив, Ігор набіг і покотив у порожні ворота. 1:1 на 50 хвилині. Весь тайм ще попереду.

Далі гірники почали діяти небезпечніше. Це були сумбурні 15 хвилин, в які умістилися удари Марлоса, Кайоде, Майкона, і кожен з футболістів був реально близький до гола.

фото ФК Шахтар

На 75-тій хвилині матч скінчився для Тайсона. Фол Ігоря Харатіна в коліно цілком заслуговував на пряму червону, але суддя обмежився жовтою. Бразилець залишав поле у сльозах. Невдовзі отримав ушкодження і… головний арбітр. Кривоносов не зміг продовжити гру, і замість нього на поле вийшов Кутаков. Одразу в битву, адже рахунок нічийний, і чемпіони не хотіли втрачати очки.

Жорсткі сутички, нервові спалахи, травми свідчать про нерв усього протистояння. Напад Шахтаря створював гострі атаки одна за одною, та до Луїса Феліпе небезпека докочувалася лише двічі. Варто зауважити, що захист Зорі діяв злагоджено та відважно.

Арбітр додав 6 хвилин, але матч так і закінчився – 1:1. Шахтар не дотис, Зоря не здалася.