Шальке гарантує собі друге місце. З Коноплянкою, але без гри

Шальке і Порту – команди, які вже вирішили головне своє завдання – вийти у Плей-оф Ліги Чемпіонів. Очний поєдинок цих команд був швидше змаганням за перше місце в групі.

Зі старту суперники обрали режим очікування. Перші 15 хвилин минули ледь не за статичного футболу. Команди почергово обмінювалися нетривалим контролем м’яча. Ближче до середини тайму прокинулись господарі. Спочатку прорив Браїмі був перерваний, але м’яч відскочив до Даніло і той злету потужно пробив. У шаленому стрибку Фьорман перевів постріл на кутовий. Після цього гравці Порту ще двічі били здалеку і в обох випадках голкіпер Шальке справлявся.

Німці за 45 хвилин матчу не створили нічого. Євген Конопянка не часто отримував м’яч. Але коли йому це вдавалося, то намагався шукати не банальне продовження атаки. Втім, усі намагання були марними.

Другий тайм розпочався із того, чим завершувався перший. Порту закрив суперника на його половині поля. Цікавий момент виник у Еррери. Маріга пробив по воротах із лінії штрафного майданчика, м’яч від захисника відлетів у вільну зону, а там першим встиг Еррера, але не переграв голкіпера у ближньому бою.

Такий тиск не міг минути безслідно. Господарі оригінально розіграли кутовий. Подача була віддана не у натовп гравців на підступах до воротарського майданчика, а на лінію штрафного. Там самотній Олівер спокійно м’яч прийняв, підняв голову, побачив партнера і зручно накинув точно на голову. Мілітао шансів Фьорману не залишив – 1:0.

Минуло тільки три хвилини, як на табло запалилася двійка. Корона обігрався з Браїмі на куті штрафного майданчика і сильно пробив у ближній кут. Гравці Порту впіймали кураж. Феліпе з лінії штрафного майданчика намагався забити ударом через себе. Перепоною іспанцеві стала поперечка. Шальке мав украй безпомічний вигляд…

Чого вартий розіграш штрафного удару на 63-й хвлині. Олівер, немов знущаючись, черпачом закинув м’яч на Ерреру, однак той не зміг пробити. По перерві Коноплянка зовсім зник із радарів. Українець лише одного разу опинився із м’ячем на підступах до штрафного майданчика Порту.

В заключні хвилини Шальке спробував увімкнути швидкості. Гельзенкірхенці використовували фланги, особливо часто шукали пасами вільні зони на правій бровці атаки. До фінального свистка залишалося кілька хвилин. Коноплянка виконав простріл. Раді намагався продовжити передачу, але вийшло так, що Олівер рукою зупинив м’яч у штрафному майданчику. Висновок – пенальті. Бенталеб його чітко реалізував, 2:1.

На завершення голом відзначився Марега. Але за секунду до удару лайнцмен зафіксував офсайд у нападника Порту. А от у наступному моменті Марезі вже ніхто і ніщо не завадило, він втік від захисників і перекинув голкіпера, 3:1. На цьому команди закінчили. Порту закріпився на першій позиції в групі, а Шальке забронював собі другу сходинку завдяки поразці Галатасарая у Москві 0:2. Останній тур у групі D, де Галатасарай приймає Порту, а Локомотив їде до Шальке, перетворився на формальність.