Манчестер Сіті обіграв Шальке в меншості. Зінченко долучився

Шальке у Гельзенкірхені приймав одного з фаворитів цьогорічної Ліги Чемпіонів Манчестер Сіті. Для пересічного українського вболівальника цей матч був цікавий ще й тим, що на полі могли зустрітися два українця – Євген Коноплянка із Шальке та Олександр Зінченко із Манчестер Сіті. Якщо поява першого здавалася дуже примарною (хоча Євген і непогано зіграв проти Баварії у матчі Бундесліги) , то вихід у старті другого був доволі ймовірним (пам’ятаймо, як Олександр долучився до розгрому Челсі).

Але ні Коноплянка, ні Зінченко у старті за свої команди не з’явилися.  Більш того, Євген Коноплянка навіть не потрапив до заявки на цей матч.

А ось Олександр Зінченко опинився на лаві запасних. А в центрі уваги перебував також Лерой Сане, оскільки саме із Шальке німецький півзахисник перейшов до Манчестер Сіті. До речі, Лерой теж опинився в запасі.

Футболісти Манчестер Сіті вже з перших хвилин підтвердили статус фаворита цієї зустрічі. Та й Шальке не опирався: команда робила ставку на оборонний футбол. Хоча й оборонялася команда Тедеско недбало. Звичайно, стримати дует Стерлінга-Агуеро було вкрай складно.

Першим тривожним дзвіночком для Шальке став удар Серхіо Агуеро. Аргентинський нападник бив головою після навісу Давіда Сільви з лівого флангу. Але Ральф Ферманн у цьому епізоді зіграв надійно. Вдруге змусив Фермана нервувати вже Кевін де Брюйне: бельгієць здалеку приклався до м’яча. Він вирішив бити сам, хоча зліва відкривався Стерлінг. Удар де Брюйне став легкою здобиччю для Ферманна.

Манчестер Сіті відкрив рахунок у матчі. Команда Гвардіоли фактично створила момент з нічого. Лише за рахунок високого пресингу містяни перехопили м’яч. Давід Сілва обікрав Саліфа Сане і віддав пас на Агуеро. Аргентинець цього разу не схибив. Пишні святкування під свист трибун перервав ще й свисток арбітра Карлоса дель Серра. Рефері залучив ВАР, щоб подивитися, чи не було часом порушення правил перед голом.  Але, повтор показав, що все в рамках правил. Гол зараховано! До речі, це 24-ий гол Агуеро у цьому сезоні у всіх турнірах цього сезону.

Манчестер Сіті в жодному разі не думав зупинятися, й містяни продовжували атакувати. Натомість футболісти Шальке часом вдало організовували швидкі контратаки. Якраз під час однієї із них Даніель Каліджурі завдавав удару по воротах Едерсона. М’яч летів у рамку воріт, але рука Ніколаса Отаменді стала шлагбаумом. Спочатку іспанський рефері призначив кутовий. Але після численних вмовлянь гравців Шальке знову скористався ВАР, який і показав, що м’яч дійсно влучив у руку, яка не була притиснута до корпусу. Отож, рішення очевидне – пенальті у ворота Манчестер Сіті та жовта картка для Отаменді.

Виконав пенальті Набіль Бенталеб. Футболіст Шальке бив у правий від себе кут воріт. Едерсон напрямок руху не вгадав. 1:1. Трибуни заревіли в екстазі!

Той-таки Бенталеб приніс ще більшу радість вболівальникам Шальке вже через декілька хвилин. Фернандіньйо у чужому штрафному майданчику завалив Саліфа Сане. Сумнівів не було – арбітр знову вказав на одинадцятиметрову позначку. Бенталеб так само ідеально виконав й цей пенальті. 2:1. Офіційний твіттер Шальке обізвав його ПЕНтаплебом, а Фернандіньйо тепер пропустить матч-відповідь!

Було схоже, що амбіції Гвардіоли нагло розчавлені гельзенкірхенцями. На перерву Манчестер Сіті пішла у незвичному для себе статусі команди, що програє.

Другий тайм гості почали активно. Певно, у роздягальні містяни отримали добрячого прочухана від Пепа Гвардіоли. Але далі сталося те, що майже поховало надії на перемогу Манчестер Сіті у цьому матчі. Другу жовту карту отримав Ніколас Отаменді. Центрбек Манчестер Сіті поставив підніжку Гвідо Бургшталлеру, який щойно вийшов на заміну. Ясна річ, Гвідо ще й сам грамотно підставився. Це лише додало картинності епізоду, але аж ніяк не виправдало фол Отаменді.

Тепер містянам доведеться догравати удесятьох. Гвардіола миттєво відреагував замінами: спочатку вийшов Компані замість  Давіда Сілви, а потім з’явився й Лерой Сане.

І так закрутив зі штрафного у дев’ятку, що стадіон замовк. Сане не радів голу у ворота рідної команди, просто підняв праву руку і зробив винуватий вираз обличчя. Ніби щиро.

Під завісу другого тайму на поле вийшов Олександр Зінченко. Українець поміняв свого “брата” де Брюйне зайняв звичну для себе у Манчестер Сіті позицію лівого захисника.

Але вирішальний гол прийшов не від свіжої зв’язки Сане-Зінченко. Едерсон вибив зі свого штрафного сильно і далеко, на хід Стерлінгу. Англієць виграв боротьбу в Очіпки, і хоча суперник упав, фолу там не було. Ферманн вийшов з воріт, щоб звузити кут, однак Стерлінгу кута було достатньо, щоб пробити повз воротаря. Йшли останні секунди основного часу!

Отже, у підсумку 3:2 на користь Манчестер Сіті. Гвардіола на коні!