Шальке занурюється на дно

Євген Коноплянка нарешті вийшов у стартовому складі Шальке. Підопічні Доменіко Тедеску гостювали у Фрайбурга і турнірна ситуація не залишала жодних інших варіантів, окрім перемоги. Гельзенкірхенці після 4 стартових турів не мали жодного очка. Можливо, цим був спричинений вибір достатньо сміливої тактичної схеми, як для гостьового матчу: Шальке грав 4-4-2.

Те, що гостям просто не буде, Коноплянка відчув вже на 17-й секунді матчу. Українець в боротьбі за м’яч зіткнувся головою із Кюблером. Якщо Євген швидко відійшов від удару і продовжив гру, то захисник Фрайбурга в середині першого тайму попросив заміну. Шальке розпочав матч із націленістю на ворота і дуже швидко це принесло результат. Шкода, що Течерт опинився в офсайді, а то б Коноплянка і Ко вийшли вперед вже на 5-й хвилині. До речі, атаку розпочав саме Євген, він пасом знайшов в центрі Бенталеба, а Набіль пробив здалеку. З ударом алжирця голкіпер Фрайбурга впорався, навіть відбив добивання Емболо, а от друге добивання від Течерта вже просто фізично відбити не зміг. Однак радість гостей швидко перервав арбітр – офсайд.

На цьому гості не зупинились і продовжували диктувати свої умови в матчі. Одним із найактивніших на полі був Коноплянка. Гравці Шальке ледь не кожну атаку проводили із задіянням лівого флангу. Для порівняння, через правий край поля, де грав Харіт, гості атакували лише 1-2 рази. Євген часто збирав на собі 2-3 суперника і тим самим створював вільні зони для партнерів. Одна із таких задумок пройшла наприкінці тайму, коли українець витягнув на себе двох гравців і віддав на забігання лівому захиснику. Менділ пробив в дотик, але влучив у стійку.

Господарі відповідали або зі стандартів, або за рахунок діагоналей. Справді гольову нагоду мав Террацціно. На щастя для Шальке вінгер не зумів виконати удар в дотик і запустив м’яч на трибуни. Небезпечний стандарт був і у Шальке. Бенталеб ледь не із центру поля закидав м’яч у штрафний майданчик, а той нікого не зачепив і вдруге влучив у каркас воріт Шволова.

По перерві Фрайбург згадав, що грає вдома, чим дещо спантеличив Шальке. Господарі почали зустрічати опонентів дуже агресивно і втягнули гельзенкірхенців у свою в’язку гру. Минуло лише 6 хвилин другого тайму і затяжна атака господарів закінчилася дальнім ударом Гюнтера. Із пострілом захисника голкіпер впорався не найкращим чином і відбив м’яч просто на ногу Нідерлехнера, який випередив Настасіча і відкрив рахунок.

Забитий м’яч дещо пожвавив гру і команди могли обмінятись голами, якби краще реалізовували власні нагоди. У Шальке не зміг забити Емболо, а зі стану суперників проблеми із влучністю мав Саллай. Поки нічого не виходило із гри, Шальке вирішив знову використати стандарт. Штрафний удар на небезпечній до воріт відстані заробили гості і довго дискутували, хто саме завдаватиме удару. Спершу 4 гравці перебували біля м’яча, серед них і Коноплянка, та довірили бити Настасічу. Матія не зміг реабілітуватись на пропущений гол і пробив над  поперечкою.

Не настільки швидкий і небезпечним для захисту Фрайбурга був Коноплянка у другому таймі. Декілька обіграшів Євгенові вдались, однак до загострення вони не призвели. На 70-й хвилині матчу Доменіко Тедеску вирішив замінити Євгена і випустив на поле Шопфа. Після заміни Коноплянки гра Шальке істотно не змінилася. Більше того, шанси на гол були у Фрайбурга. А гості почали нервувати і часто порушувати правила на своїй половині поля.

Заключні 10 хвилин Шальке провів на чужій частині поля, але здебільшого спроби атак гельзенкірхенців завершувалися лише подачами, або ж дуже не точним ударом відчаю Бенталеба. Як не намагались гості переломити хід матчу, та одного забитого гола Фрайбургу вистачило для перемоги. Шальке зазнав вже 5 поразки в 5 матчах чемпіонату і залишається на останньому місці в чемпіонаті.