Вчорашня нічия Боруссії у грі з АПОЕЛом може стати фатальною для цьогорічної лігочемпіонівської кампанії шершнів. Дортмундці зіграли 1:1 та здобули перший пункт у груповому етапі. По завершенню першого кола підопічні Петера Боса перебувають лише на третій сходинці. Попереду Тоттенгем та Реал в яких по 7 очок в активі. Тепер команді Боса необхідно вигравати усі три матчі другого кола і сподіватись на невдачі Тоттенгема.

Ідеальним варіантом для дортмундців будуть поразки шпор від Реала і Боруссії, а також не виграш лондонців у матчі з АПОЕЛем. Але оскільки проти кіпріотів команда Почеттіно зіграє вдома, то імовірність такого сценарію вкрай мінімальна. Також слід враховувати, що при однаковій кількості очок в першу чергу до уваги беруться очні зустрічі команд. Тому німцям у матчі відповіді із Тоттенгемом потрібна буде перемагати з різницею у три і більше м’ячі. А до того ж необхідно ще й Реал на Бернабео здолати. Як бачимо шансів обмаль, але суто математичні залишаються.

3 0 1 2 3 7 -4 1

Що ж стосується безпосередньо матчу у Нікосії, то Ярмоленко і компанія пеший тайм відверто провалили. Мав хорошу позицію для удару український легіонер Боруссії, але м’яч перебував під правою ногою. Часу на те, щоб перекласти його Ярмоленко не мав і пробив з правої вище воріт. Ще одна нагода була у Кагави. Японець на лінії штрафного майданчика хитрим рухом прибрав суперника і теж запустив шкіряного на трибуни.

В другому таймі першу ж свою реальну нагоду використав АПОЕЛ. Все почалось із того, що Пулішич проігнорував забігання Шмельцера лівим флангом. Боруссія обрізалась перед чужим штрафним майданчиком і митєєво розгорнули свою контратаку кіпріоти оголеним флангом захисту шершнів. Сократіс, який опинився в зоні лівого оборонця перехопив м’яч і віддав на голкіпера. Бюркі не вдало вибив на суперника. І якщо із першим ударом кіпріотів воротар Боруссії впорався, то із добивання стало результативним, 0:1.

Втім, вже через 5 хвилин Боруссія зуміла відігратись. Розіграш кутового на лівому фланзі завершився подачею Маріо Гьотце і ударом Сократіса. Після цього Петер Бос посадив на лаву запасних Андрія Ярмоленка, який загубився у другому таймі. Дортмундці почали великими силами наступати і повинні були перемагати.

Найближчими до взяття кіпрських воріт були Кагава, Обамеянг та Бартра. Японець від центру поля протягнув м’яч завдав удару із підступів до штрафного майданчика суперників. Мінімальний дотик голкіпера перевів м’яч у поперечину воріт. А вже на 90+3 хвилині швидкісна атака шершнів дивом не закінчилась голом. Пулішич здійснив неймовірний забіг зі своєї половини поля і видав прекрасний навіс на Обамеянга. Нападник без перешкод завдавав удару, але пробив прямо у голкіпера АПОЕЛа. Однак останній не зафіксував м’яч і на добиванні першим був Бартра, та іспанцю теж не вдалось влучити в отвір воріт.

Якщо аналізувати цей матч з огляду на статистичні данні, то перевага Боруссії здається очевидною. Німці вдвічі більше били по воротах суперника, виконали у 5 разів більше кутових. Володіння м’ячем теж на користь шершнів – 34% на 66%. Різниця у загальній кількості передач просто вражаюча – 246 проти 676.

Головним ворогом підопічних Петера Боса стала реалізація. Із загальних 16 ударів влучними були лише 4. А нереалізовані гольові нагоди на останніх секундах є лише підтвердженням цієї гіпотези.

Цікаво порівняти і загальну статистику за результатами трьох матчів групового етапу. Візьмемо для співставлення головного суперника дортмундців у цьому квартеті – Тоттенгем. Бачимо, що німці частіше виконують кутові, провели майже на 50 атак більше і кількість передач у німців теж переважає. Боруссія завдала лише на 2 удари в отвір воріт менше, ніж шпори. Однак голів у Тоттенгема вдвічі більше – 6 проти 3.

Варто згадати минулорічний розіграш Ліги Чемпіонів. Гостьовий матч 1/8 фіналу проти Бенфіки став першим тривожним дзвінком. Тоді орли мінімально перемогли Боруссію 1:0, попри шквал нереалізованих моментів дортмундців. Чи не найбільше не таланило в тому матчі Обамеянгу, який міг мінімум тричі відзначатись.

Так, німці перемогли у домашньому матчі відповіді 4:0 та пройшли далі. Але у чвертьфіналі на Боруссію чекав Монако і ця, на перший погляд, непомітна проблема стала вирішальною. Не можна сказати, що монегаски хоча б в одному з матчів повністю переграли дортмундців. Монако краще реалізовував свої шанси і тому за сумою двох матчів (6:3) пройшов далі.

Така ж проблема спіткала Боруссію і у цьому розіграші. Найбільш яскраво це було помітно у грі з Реалом. Підопічні Боса активніше та претензійніше почали матч, запропонували супернику високий темп і створювали гостроту біля воріт Наваса. Та перша ж справді гостра контратака мадридців завершилась голом у ворота Бюркі.

Звісно, не тільки проблеми із реалізацією стали причиною не вдалого першого кола групового етапу. Сюди ж можемо додати і не надто впевнені дії на лінії голкіпера шершнів. Роман Бюркі став творцем пропущеного голу в матчі із АПОЕЛем. Проблеми має Боруссія у гостьових матчах. Якщо чари Сігнал Ідуна Парку допомагають здобувати позитивний результат (виключення – поразка від Реалу), то в чужих стінах все не так однозначно.

На виїзді в останніх десяти матчах Ліги Чемпіонів дортмундці здобули 3 перемоги, 2 нічиї і 5 поразок. Натомість вдома в аналогічній кількості матчів результат дещо відрізняється: 5 перемог, 2 нічиї і 3 невдачі. Здається, показники не критично різні, але погляньмо на різницю забитих і пропущених м’ячів. На своєму полі вона складає 25-17. На виїзді становить 18-15. На чужому полі Боруссія пропускає на 2 голи менше, але і забиває на 7 менше.

Заключні три тури групового етапу покажуть, чи хибними є наші припущення стосовно причин невдач дортмундців у цьогорічній кампанії Ліги Чемпіонів.