Швеція – Англія. Ліквідація скандинавів

Англія вперше із 1990-го року вийшла до півфіналу Чемпіонату Світу.

Збірна Швеції, можливо, один із найважливіших матчів в сучасній історії грала без основного правого захисника Люстіга. Саме цю зону підопічні Гаррета Саутгейта вважали найслабшою і у стартові хвилини частими закиданнями шукали Стерлінга, який постійно забігав саме на лівий фланг атаки. Втім, декілька невдалих спроб змусили англійців відмовитись від цієї ідеї, адже і у самих були проблеми.

Можливо хвилювання молодих гравців, більшість із яких грала на своєму першому Чемпіонаті Світу, можливо, недосконала злагодженість між футболістами, але раз-по-раз передачі номінальних гостей знаходили лише лайнцмена. Швеція своєю грою не дивувала. Із матчу в матч тактичний малюнок залишається незмінним. Віддати комусь перевагу на початку першого тайму було надто складно, чого не скажеш про його кінець.

Каталізатором таких змін став кутовий на 30-й хвилині і влучний удар головою Магваєра. Захисник Лестера перевисів у повітрі Форсберга і пробив без шансів для Ульсена. Але за декілька хвилин до цього відбувся обмін гольовими нагодами. У шведів з-за меж штрафного майданчика пробивав Клаессон, та м’яч пролетів трохи вище дев’ятки. У Англії мав шанс Харрі Кейн. Форвард Тоттенгема отримав скидку неподалік штрафного майданчика і в дотик завдав удару, та зовсім трохи не розрахував його точність.

Забитий гол дуже заспокоїв і без того не надто феєричний матч. Британці почали значно солідніше контролювати м’яч і очікувати на помилки шведів в захисті. А такі помилки почали виникати наприкінці першої половини матчу. Стерлінг, який був найактивнішим до перерви, двічі втікав від захисників та вривався у штрафний майданчик. Першу спробу перервав арбітр, який зафіксував офсайд, а другу Ульсен із Гранквістом. Голкіпер зачепив м’яч при спробі вінгера Ман Сіті його обіграти, а оборонець заблокував добивання.

З метою відігратись розпочали шведи другий тайм і створили прекрасний момент для Берга. Та удар нападника скандинавів зупинив прекрасний сейв Джордана Пікфорда. Втім, цей момент був не більше як одноразовий сплеск. Оскільки після цього англійці повернули собі контроль над ситуацією на полі. Великі розриви між лініями дали додатковий простір швидкісним гравцям Англії. Шведи були затиснуті у власному штрафному майданчику і одна із таких атак закінчилась другим голом. Лінгард виконав точне закидання на Аллі, а той зумів уникнути офсайду і прошити Ульсена.

Якщо одним із героїв першого тайму був Стерлінг, то по перерві відзначимо Пікфорда. Голкіпер Евертона потягнув два удари Берга, та постріл впритул від Клаессона. Показовим моментом було те як Ульсен вводив м’яч у гру на 75-й хвилині. Голкіпер шведів, як і його партнери, не поспішав повертати м’яч у гру. В останні хвилини гри у скандинавів і не було гольових нагод.

Англія під супровід галасних пісень своїх фанатів довела матч до потрібного для себе результату. 2:0 на користь британців і тепер залишається тільки дочекатись імені свого суперника у півфіналі.