Скандал матчу Швейцарія – Україна. Яке рішення чекати від УЄФА?

Журналіст Ігор Циганик в ефірі #ЦиганикLive розповів про ситуацію навколо скандального матчу Швейцарія – Україна:

Пряма мова:

25 листопада відбудеться засідання одразу двох комітетів УЄФА: Дисциплінарного і Апеляційного. З цього всього буде одне рішення – процедура спрощена. Насправді дуже цікаво: Що відбувалося? Що відбувається? Що буде відбуватися?

Якщо би ви ще декілька днів тому запитали, що станеться, то я би з впевненістю 90% сказав би про те, що збірна України отримає технічну поразку з рахунком 0:3. УЄФА була дуже налаштована проти української сторони, там взяли до уваги позицію швейцарців. Проте робота української сторони за останні декілька днів суттєво змінила погляди УЄФА на ситуацію і на всю цю проблему загалом.

Після прибуття до Швейцарії позитивний тест здав Руслан Малиновський (гравців Шахтаря, які вже перехворіли і отримали хибні результати, не варто брати до уваги). В збірнї України за медичними протоколами УЄФА була достатня кількість гравців плюс воротар, щоби грати. І команда Андрія Шевченка хотіла зіграти, але втрутилася влада Швейцарії в особі лікаря кантону Люцерн. Саме він заборонив проводити матч, а всі апеляції української сторони (була пропозиція зіграти наступного дня, попередньо здавши ще одні тести, наприклад) були марними. Просто той лікар вирішив закрити на карантин УСЮ збірну України. Це абсурдна історія, бо за таким прикладом футболом керуватиме не УЄФА, а лікар кожної окремої області, кантону чи регіону – це дуже маніпулятивно (в чому швейцарців запідозрили всі).

Чому це маніпуляція швейцарської сторони?

Швейцарці не виграли жодного матчу цього року, а в поєдинку з Україною їм необхідна була впевнена перемога, адже так вони би могли втратити місце в Лізі А і вигідні спонсорські контракти. Тобто у швейцарців був свідомий мотив не грати цю гру.

У день скасування матчу УЄФА була на боці Швейцарії. Просто уявіть собі, українській стороні Спілка у день матчу запропонувала прислати до Швейцарії абсолютно нову збірну України вже наступного дня, щоби та збірна зіграла зі швейцарцями. Звичайно, що зробити це було просто нереально. Адже треба час, щоби зібрати команду, щоби гравці пройшли тести, отримали результати, організувати переліт команди. До слова, київська лабораторія, яка сертифікована в УЄФА, рекомендувала замовляти чартер на 21:00 наступного дня, тобто нова команда прилетіла б лише через день або грала після 12 ночі, що заборонено регламентом. Українська сторона показала всі ці деталі. Нас поставили у неможливе становище, не кажучи вже про фейр-плей.

УЄФА почала збирати всі ці моменти

Перше рішення мало бути ще  20 листопада – УЄФА була налаштована дати Україні технічну поразку 0:3 і йти далі, адже УАФ пропонувалося на наступний день прислати іншу збірну. Апелювали вони до двох випадків: матч Слована з клубом із Фарерських островів та матч Ліги Націй між Чехією і Шотландією. Тоді в чехів було виявлено випадки захворювань на коронавірус, ті всю команду відправили на самоізоляцію і за три дні (! – не за один, як пропонувалося команді Шевченка) зібрали нову команду, яка зіграла з шотландцями. Закид, що можна було відправити українську молодіжку, теж не працює. Бо того ж дня був матч нашої команди з Мальтою, який УЄФА не скасувала. Українська сторона показала, що це нереально зробити.

В УЄФА зрозуміли, що ситуація не така проста і написати аргументацію такого рішення (0:3 для України) буде складно. Вони відклали рішення до 23 листопада. До сьогодні обидві сторони мали дати остаточні пояснення.

На цей момент ситуація така, що сторони пояснення дали. Тепер 25 листопада буде засідання, де, крім, власне, членів комітетів УЄФА, будуть присутні по одному представнику від української та швейцарської асоціацій. Там вивчать по секундах та хвилинах можливість того, чи можна було зіграти зустріч. Якщо буде доведено, що українська сторона могла прислати збірну і зіграти, то Україна отримає поразку 0:3. Якщо ні – буде жеребкування! Я не вірю, що може бути одразу негативне рішення для Швейцарії.

На жеребкуванні може бути три результати: 0:0, 1:0 для України та 1:0 для Швейцарії. Перші два варіанти нас влаштовують, тому це сприятливіший варіант.

Читайте також: Майже подвиг Шовковського. У США голкіпер відбив всі післяматчеві пенальті! ВІДЕО

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також