УЄФА на офіційному сайті опублікувала фінансовий звіт за 2018-й рік. Зокрема, було підраховано, скільки заробили європейські чемпіонати. Найбільше прибутку отримала АПЛ – 5,4 млрд євро. На другому місці клуби Бундесліги із загальним прибутком 3,156 млрд євро і лише на 11 мільйонів менше у 2018-му році заробили представники іспанської Примери – 3,145 млрд євро.

Скрін із офіційного сайту UEFA

УПЛ опинилася за межами ТОП-20 і посіла лише 21 місце із прибутком у 111 мільйонів євро. Попереду українського чемпіонату за рівнем прибутку опинилися першості Казахстану, Польщі, Угорщини та Норвегії. Найцікавіше, що загальна сума також поділена за джерелами доходів: телетрансляції, призові від УЄФА, продаж квитків та спонсорські контракти.

Згідно з фінансовим звітом УЄФА тільки 3% від загальної суми прибутку становить дохід від продажу телеправ. Менший ніж в УПЛ відсток за цим компонентом мають Болгарія, Словаччина, Словенія, Люксембург, Північна Македонія, Естонія, Гібралтар та Андорра.

69% доходів клубів УПЛ склали призові від УЄФА. Більший відсоток від загального прибутку за аналогічним показником лише у Андорри та Гібралтара. Для порівняння, з-поміж ТОП-5 європейських ліг призові від УЄФА складають щонайбільше 11% від загальної суми доходів.

Продаж квитків становить тільки 2% доходів УПЛ. Це показник на рівні із Болгарією, Північною Македонією та Литвою. Найбільше у співвідношенні до загальної суми прибутків продаж квитків приносить у Шотландії – 43%.

За показником спонсорських контрактів клуби УПЛ зароблять 22% від загальної суми.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Ліверпуль придбає сина Чемпіона Світу і Європи?

Мерсисайдці придбають лідерів Боруссії? …