Спека, злива і жорсткий футбол. Динамо розносить Зорю за 35 хвилин

Центральний матч туру, а можливо і усього чемпіонату, пройшов у Запоріжжі. Динамо завітало до Зорі.

Кияни та луганчани продовжують боротися за 2 місце, тому матч обіцяв бути надцікавим.

І у господарів, і у гостей були деякі кадрові зміни в порівнянні із попередніми поєдинками.

Гостра Зоря

Перший небезпечний момент виник біля воріт Динамо вже на старті поєдинку. Кочергін подав з лівого флангу, Громов високо вистрибнув у штрафному майданчику і пробив головою. Бущан здійснив просто фантастичний сейв! Кабаєв міг добити з гострого кута, але у нього вийшов лише сильний простріл вздовж лінії воріт.

Рішення арбітра, що вплинуло на результат

Багато запитань виникло до арбітра Миколи Балакіна після удару Кабаєва. Попов ненавмисно зіграв рукою у власному штрафному, повтори показали, що контакт руки і м’яча таки був, але суддя не свиснув і навіть не пішов дивитися відеоповтор.

Непоганий момент мав Русин. Шабанов поборовся за верховий м’яч у штрафному майданчику Зорі, скинув у воротарський майданчик, де Русину забракло сантиметрів, щоб дістатися до м’яча.

Зоря демонструвала активний пресинг на половині поля Динамо, киянам було важко виходити з оборони в атаку. Така тактика луганців інколи призводила до небезпечних моментів, але був і серйозний ризик — у контратаку могли вибігати швидкісні гравці Динамо (Русин та Цитаїшвілі). Господарі діяли ефективніше і на підбиранні після стандартів.

Останній момент першого тайму — стрімка контратака Зорі, але із поганим завершальним ударом. Кенджора обрізався на своєму фланзі, Хомченовський розігнав атаку, віддав на Кабаєва, але нападник луганців метрів із 22 пробив над поперечкою.

Погодний армагедон у перерві. Зі свистком на перерву розпочалася дуже сильна злива із градом. Фото Олександр Мельниченко На другий тайм команди вийшли майже із півгодинним запізненням!

Зоря розпочала знову із атак та пресингу. І це майже одразу дало свій результат. На 54-й хвилині Тимчик пронісся зі свого флангу аж до штрафного майданчика киян, хитнув Шабанова, а захисник Динамо сфолив — пенальті. Юрченко впевнено реалізував одинадцятиметровий — 1:0!

Майже одразу Юрченко міг зробити дубль. Михайличенко сильно подав з лівого флангу, Бущан вибив м’яч просто на Юрченка, але півзахисник Зорі поцілив у поперечку.

Динамо відповіло дуже небезпечним ударом Буяльського — Махарадзе красиво дістав м’яч однією рукою.

Камбек Динамо після замін

Після виходу Вербича, Циганкова і Де Пени кияни значно активізувалися в атаці. Гравці Зорі почали провалюватися в опорній зоні та обороні, тому в динамівців з’являлися моменти. Непогано пробивав з дальньої відстані Вербич, але забив Буяльський. Бущан виніс м’яч від воріт, Циганков виборов його на другому поверсі, Вербич віддав на Буяльського, який чітко пробив у правий нижній від голкіпера кут — 1:1 на 71 хвилині!

А вже за 5 хвилин Динамо вийшло вперед. Шепєлєв виборов м’яч для Де Пени на лівому фланзі, уругвайський півзахисник продавив Іванісеню і пробив у дальній кут — 1:2.

На 83 хвилині Зорю підвів Цвек, який тільки-но з’явився на полі. Півзахисник луганчан дуже брутально в’їхав у гомілкостоп Сидорчуку — пряма червона картка після перегляду VAR. Схоже, Сидорчук отримав серйозну травму. Гравці Динамо виносили його з поля на руках.

Скріншот з відео трансляції

Останні хвилини Зоря провела в атаці, але зрівняти рахунок так і не змогла. Більше того, Віктор Циганков на 94 хвилині красиво реалізував штрафний удар — 1:3.

Динамо повністю змінило гру в останні 35 хвилин. Тепер кияни є очевидним фаворитом у боротьбі за 2 сходинку турнірної таблиці УПЛ, випереджаючи Зорю на 3 очки.