Найбільш обговорюваною темою останніх днів є справа щодо натуралізації нападника Шахтаря Жуніора Мораєса. Точніше, йдеться про підозри люксембуржців щодо легітимності отримання українського громадянства бразильським форвардом. Раніше ми пояснювали усі деталі і юридичне підгрунтя, на підставі якого Мораєс отримав право грати за збірну України.

Втім, напередодні федерація футболу Люксембургу подала офіційну скаргу до УЄФА із вимогою розслідувати спрау Мораєса на наявність фактів не правомірного отримання громадянства. ФФУ стала на захист гравця збірної України та прокоментувала ситуацію. Генеральний секретар Федерації Юрій Запісоцький запевнив, що усі дії української сторони попередньо були узгоджені з ФІФА та УЄФА.

Хочу наголосити, що під час розгляду питання про запрошення Жуніора Мораєса до збірної України для підготовки та участі в матчах із Португалією та Люксембургом ми проаналізували ситуацію з отриманням футболістом громадянства України. Також були проведені консультації з фахівцями з УЄФА та ФІФА, які підтвердили правомірність запрошення Мораєса до складу збірної України.

Тому ми просимо вболівальників зберігати спокій до винесення остаточного рішення УЄФА. Я впевнений, що Комітет із дисциплінарних та етичних питань УЄФА, ознайомившись з аргументацією ФФУ в цьому питанні, залишить без змін результати перших двох матчів збірної України у відборі до Євро-2020.

В разі підтвердження нелегітимності виступів нападника Шахтаря у збірній України, команді Андрія Шевченка може загрожувати анулювання результату матчів проти Португалії і Люксембургу та технічні поразки. Але згідно з юридичних пояснень ФФУ, це дуже малоймовірно.

 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Футбольне позорище.Тренер замінив свого гравця після хвилини гри

Наставник Динамо Бухарест негарно обійшов ліміт …