Срібне Шальке, дерев’яна Боруссія

Заключний тур Бундесліги – напруга 1000 вольт.

Лідери до останнього тримали інтригу у питанні, хто ж вийде до Ліги чемпіонів, а хто задовольниться Лігою Європи.

Боруссія Андрія Ярмоленка без українця у заявці на виїзді програла бронзу у битві з Хоффенхаймом. 3:1 за господарями. Бронза – у них в кишені.

SINSHEIM, GERMANY – MAY 12: Hoffenheim celebrates the Champions League qualification after the Bundesliga match between TSG 1899 Hoffenheim and Borussia Dortmund at Wirsol Rhein-Neckar-Arena on May 12, 2018 in Sinsheim, Germany. (Photo by Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images)

Перший і як завжди яскравий пропущений м’яч авторства Бюркі – до вашої уваги.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Попри поразку 1:3, Боруссія виграла останню путівку до Ліги чемпіонів. Якби дортмундці пропустили більше (а передумови були), то Байєр міг посунути їх і з четвертої сходинки. Проте…

Леверкузенці і до гри мали трохи гіршу різницю м’ячів, аніж дортмундці і покращити її не зуміли. Їхній домашній двобій з Ганновером закінчився перемогою 3:2. Два пропущені м’ячі – на 90! хвилині. Відтак, Байєр гратиме у груповому турнірі Ліги Європи, а Лейпциг – у кваліфікації цього ж турніру.

Тож остаточна розстановка сил у німецькій лізі така:

Скріншот з сайту Бундесліги

Шальке з Євгеном Коноплянкою у старті (замінили на 57-ій хвилині) мінімально перемогло Айнтрахт завдяки влучному удару головою Бургшталлера, котрий на 26 хвилині замкнув навіс зі штрафного. Проте Шальке жодних турнірних завдань вже не вирішував.

WHAT A HEDER!!! 👊 . . #S04SGE 1-0 #Burgstaller #Schalke #Frankfurt #S04

A post shared by FC Schalke 04 (@s04) on May 12, 2018 at 7:02am PDT

Протидежні емоції у гравців Кельна і Гамбурга. Кельн вже давно відчепили від потяга Бундесліги, а от Гамбург в останньому турі заочно боровся з Вольфсбургом за право не вилетіти напряму, а зіграти перехідні матчі.

Скріншот із сайту Бундесліги

Вдома Гамбург виграв у менхенгладбаської Боруссії 2:1, але Вольфсбург розтрощив Кельн 4:1 і відповідно зберіг двоочковий відрив від Гамбурга і отримав шанс прописку все ж таки зберегти. І тут у Гамбургу стало гаряче…

HAMBURG, GERMANY – MAY 12: Police are seen as fans throw flares onto the pitch during the Bundesliga match between Hamburger SV and Borussia Moenchengladbach at Volksparkstadion on May 12, 2018 in Hamburg, Germany. (Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)