Судді вбили Шахтар в Лізі Чемпіонів. Думка Ігоря Циганика

Ведучий програми Профутбол Ігор Циганик в ефірі #ЦиганикLive розповів про те, як арбітр поєдинку Шахтар – Аталанта вбив українську команду в Лізі Чемпіонів.

Нагадаємо, Шахтар зустрічався з Аталантою в останньому турі групового етапу Ліги Чемпіонів. Матч завершився із рахунком 0-3.

Я був свідком поєдинку Шахтар – Аталанта, був на стадіоні і уважно стежив за тим, що відбувалося. Я бачив багато матчів з різних стадіонів, з різних трибун. Можу внутрішньо, інтуїтивно відчувати, що відбувається на футбольному полі і за його межами.

Хочу сказати, що те, що відбувалося в матчі Шахтар – Аталанта, класичне вбивство, вбивство команди. Тому що так, як поводився арбітр, його дії не відповідають логіці ситуації на футбольному полі. По ходу поєдинку не було переваги у жодної з команд. Шахтар навіть був десь ближче до гола, ніж Аталанта. Шахтар забив м’яч, там був зовсім мінімальний офсайд, який ледь помітив ВАР, ну, але, скасували… Скасували.

Ключовий момент

Потім жовта картка Муріелю, як на мене, справедлива. Там був технічний брак: людина проїхалася по м’ячу, вдарила в гомілкостоп Степаненка. Жовта картка. І мала бути друга жовта картка. Тобто за рівної гри, навіть в другому таймі було помітно, що Шахтар почувається комфортніше, Шахтар був ближчий до гола.

Арбітр вирішив втрутитися в ситуацію. Муріель відверто збивав Додо. У мене навіть не було сумнівів, що арбітр зараз покаже другу жовту картку. У ситуації, коли ти почуваєшся набагато комфортніше, коли ти граєш, коли ти можеш набирати, твоєму супернику дають якийсь певний дивіденд. Тобто, не показавши другу жовту картку Муріелю, він залишив команди в основих складах. Але, найголовніше, він показав, що у нього є певна симпатія до Аталанти, і команда це відчула. І десь Шахтар почав розуміти – об’єктивності в цьому поєдинку буде не дуже багато.

І те, що відбувалося далі – стало відображенням того епізоду, коли не показали жовту картку Муріелю. Як на мене, це холоднокровне, абсолютно спокійне, дуже виважене, але це вбивство української команди. Гра була за 12-млн євро. Ми це так само можемо усвідомити. Я не можу сказати, що Аталанта була сильнішою за Шахтар. Я можу вам сказати, що в першому поєдинку в Італії Аталанта була сильніша. Шахтарю пощастило, якщо говорити про увесь шлях команди Каштру до останнього поєдинку. Безперечно, там є дуже багато запитань, і по замінах, і по кадровому вибору.

Доля турніру – в одному матчі

Все вирішувалося в останньому матчі. І в цьому поєдинку фактор суддівства був ключовий, і ми маємо це говорити. Тому що нашим українським командам ще дуже багато років і багато сезонів грати в єврокубках. А у мене таке враження, що все одно за рівних складових ставлення до української команди буде упереджене. Це дуже неприємно, з цим треба боротися. Інакше по-іншому у нас не буде спалаху футболу, не буде росту футболу. Вихід в 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів – це набагато краще, ніж вихід в 1/8 фіналу Ліги Європи. І для популяризації, і для зростання ціни футболістів, і для конкурентності, і  для мотивації самих гравців.

Якби в українському чемпіонаті сталася така подія, як в матчі Шахтар – Аталанта, ми би просто цього арбітра розірвали. Шахтар має боротися, має писати якісь листи, хай розбирають спеціалісти цей епізод з Муріелем.

Тепер Бенфіка. Команда завжди дуже яскрава, там завжди з’являються нові цікаві футболісти. Шахтарю буде дуже складно в 1/16 Ліги Європи.

Читайте більше: Наслідок поганої поведінки? Гравець Шахтаря не отримав виклик до Олімпійської збірної Бразилії

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також