Сидорчук пробив стіну. Розкішні голи капітана і Де Пени допомагають Динамо розбити Минай. ВІДЕО

Впевнена перемога киян

Динамо 3-го березня провело важкий поєдинок 1/4 фіналу Кубка України, у якому змогло здолати Колос лише у серії післяматчевих пенальті. І вже за декілька днів, 7-го березня, на киян чекала зустріч 17-го туру УПЛ з Минаєм. На це протистояння Мірча Луческу зробив лише кілька змін у порівнянні з кубковим поєдинком. Бойка змінив Бущан, праворуч в обороні вийшов Кенджора, а над ним у півзахисті замість Циганкова, який у матчі з Колосом отримав ушкодження, опинився Караваєв.

До слова, Віктор взагалі не потрапив до заявки Динамо на цю зустріч, хоча головний лікар клубу Андрій Шморгун зазначив, що ушкодження у лідера киян незначне. Варто також наголосити на появі Віталія Буяльського, у якого після поєдинку з ковалівцями діагностували забій гомілкостопа.

Господарі поля з перших хвилин взяли м’яч під контроль і намагалися будувати позиційні атаки. Гості ж майже усім складом оборонялися на власній половині поля.

Суперечливий епізод

На 11-й хвилині зустрічі головна арбітриня матчу Катерина Монзуль могла призначати пенальті у ворота Миная. Миколенко засильно виконав подачу з лівого флангу майже до бокової лінії штрафного майданчика і першим на підбиранні опинився Василь Пиняшко. Але м’яч стукнувся об газон і відлетів у руку капітану минайців. Після підказки від відеоасистента (за VARом сидів Денис Шурман) Катерина Монзуль не призначила пенальті.

Перший удар в площину воріт Динамо завдало на 18-й хвилині зустрічі. Кенджора виконав простріл з правого флангу до штрафного майданчика, Буяльський пропустив поміж ніг на Шапаренка, той прийняв м’яч і другим дотиком пробив по воротах. Удар у 10-го номера киян вийшов заслабким і голкіпер Миная Попович без проблем його парирував.

На 37-й хвилині Динамо мало реальну можливість забити. Де Пена виконав простріл до штрафного майданчика, де Бєсєдін випередив Лопирьонка і з лінії воротарської зони в дотик пробив по воротах – Попович забрав м’яч до рук.

Вже у доданий до першого тайму час кияни розіграли чудову комбінацію: Кенждора відпасував на Шапаренка, той в дотик віддав розрізну передачу поміж захисників до штрафного майданчика на Караваєва. Півзахисник Динамо підійняв голову і покотив на Буяльського, який одразу пробив по воротах. М’яч влучив у поперечку і полетів за межі поля.

Провальний старт другого тайму для Миная

Одразу по перерві Динамо забило двічі. Спочатку Сидорчук завершив чудову комбінацію киян потужним ударом в дотик у кут воріт з лінії штрафного майданчика – 1:0.

А вже за декілька хвилин гості залишилися у меншості. Буяльський чудовою розрізною передачею виводив Караваєва, фактично, віч-на-віч із Поповичем, але в останній момент Малепе повалив перед штрафним майданчиком гравця Динамо. Катерина Монзуль без вагань показала легіонеру Миная червону картку.

Виконувати штрафний удар взявся Де Пена. Уругваєць закрутив м’яч у воротарський кут просто під стійку, Попович не дотягнувся – 2:0. На захист голкіпера Миная можна сказати, що він до останнього не бачив м’яч, оскільки огляд йому закривав Забарний.

Після цього підопічні Мірчі Луческу почали грати спокійніше, а гості стали давати більше простору гравцям Динамо біля власних воріт. Чудову нагоду відзначитися змарнував Де Пена. Родрігес виконав передачу до штрафного майданчика на уругвайця, той прийняв м’яч, підійшов поближче до воріт і з близької відстані розстрілював Поповича – голкіпер Миная відбив перед собою. Першим на добиванні опинився Шепелєв, але він дуже невдало пробив по воротах.

Наприкінці зустрічі динамівці заробили право на пенальті. Ковтун ударив по нозі Шепєлєва і після перегляду VAR Катерина Монзуль вказала на позначку. До м’яча підійшов Бєсєдін, але Попович вгадав кут, куди пробивав нападник киян, і відбив. Але Монзуль змусила перебити пенальті, адже голкіпер Миная завчасно вийшов із лінії воріт.

Цього разу до м’яча підійшов Родрігес, який впевнено реалізував пенальті – 3:0.

Після цієї перемоги Динамо набирає 40 очок і продовжує лідирувати у чемпіонаті України. Кияни випереджають Шахтар, який виграв свій матч в Олімпіка з рахунком 1:0, на 4 бали.