Технічний чи дерев’яний. Михайло Кополовець

Неймовріно позитивний Михайло Кополовець у рубриці Технічний чи дерев’яний.

Перед каждою ігрою

На емоціях було сказано. Це була кубкова гра і якщо б ми виграли, то грали б у фіналі Кубка України з Шахтарем (якщо я правильно пам’ятаю). Ми б через це могли грати у Лізі Європи. Плюс там був призовий фонд – 500 000 доларів на ту гру, і ми програли по пенальті. Такі емоції були. Ми тоді справді ходили перед кожною грою в церкву і через емоції я ось таке сказав.

Це зараз моя візитівка. Я на це вже не ображаюся, а раніше це мене чомусь злило. Раніше хтось міг подзвонити вночі і таке ось сказати. То жінки якісь дзвонили, то дід – оце злило.

За що Карпати карав Бог

Тоді у нас були якісь проблеми з фінансами, була затримка по зарплатні. Коли футболісти в такому негативному стані перебувають, то це тягне за собою інші наслідки. Воно відображається в грі. Мені здається, що я це мав на увазі. Заборгованість по зарплаті за 2 чи 3 місяці – і от думаю, що саме за це він нас карає… Не тільки нас, а президента і всіх решту.

Про період в Карпатах

За всі 8 років, що я був у Карпатах, можна знімати фільм. Бо за 8 років я змінив 9 тренерів. Важко звикати до нової людини, системи гри і мислення. То іноземці, то українці – трохи стресу було для всієї команди. Єдине, що мені запам’яталося, що ми грали стабільно.

(Вадим Скічко: І єврокубки): Так. Це взагалі знакова подія була, коли ми грали в єврокубках. І найстабільніше ми грали саме при цій людині (ред. Кононов).

Іноземці, які запам’яталися найбільше

Запам’ятався Батіста. Але він був, коли я вже прийшов. А так… Лукас Перес – харизматичний футболіст. Тоді його дуже сильно недооцінювали. В нього характер дуже важкий. Лукас не хотів пристосовуватися до нашої гри: не хотів бігти назад, не хотів відбирати м’яч. Ми мучилися через нього, бо він міг дозволяти собі якісь вольності. Добре, коли він забивав, а коли не забивав, не допомагав ззаду – це була проблема. Але харизматичний футболіст, дуже технічний, тому неабияк запам’ятався.

Був у нас такий Ерік. У нього десь 100 кг зайвої ваги. Я не розумів, як у нього серце витримувало. Він не влазив у форму, під нього треба було щось шити. Але він технічний був. Не допомагав нам ззаду. Ми дуже сильно мучилися через це. Федецький і Тлумак серйозно його викликали на співбесіди, бо ми програвали через нього матчі. Фінтив, гарно показував, але на результаті не відображалося. Публіці подобалося, але який сенс, якщо програємо 1:2.

Про стосунки з Грозним

У нас з самого початку не склалися стосунки. Мене серйозно штрафували за ці речі. Він мало давав грати закарпатським футболістам, при тому що приїхав і казав, що буде піднімати закарпатський футбол. Тому, звичайно, що у мене з ним не могло бути ніяких стосунків.

Грозний міг порівнювати своїх футболістів із Бог знає ким, а за 2 дні міг вигнати з команди. Я таких тренерів не люблю. Сьогодні він тобі співає дефірамби, порівнює тебе ледь не з Марадоною, а за  2 дні ти не потрібен… Чи звинувати людину у здачі гри. Я дуже серйозно кажу, коли люди говорять про Грозного. Я був у команді півроку і бачив, як він людей ледь не шоколадом поливав, а потім через 2 дні цієї людини вже не було в команді.

Він – хороший тренер. Він для мене хорошим був, коли тренував Арсенал, Дніпро. А потім пішли більш комерційні команди, агенти, футболісти і він втратив себе як тренер.

Львів заслуговує на хорошу команду

У Львові вболівальники могли і перестріти, але я міг їх зрозуміти. Львів заслуговує на хорошу команду, хороших футболістів. Ми тоді старалися, і щось не виходило. Звичайно, що вболівальники там особливі. Бувало, що програвали і 5 матчів, і 6. Це не одна-дві гри і фанатів можна було зрозуміти. Я розумію, за яке інтерв’ю ви згадуєте, де я сказав, що “будемо тікати, як криси по підвалах”, бо це була 5 чи 6 поразка поспіль. Таке місто як Львів заслуговує на команду, яка гратиме щонайменше у Лізі Європи. Принаймні при сьогоднішньому чемпіонаті.

Найтехнічніший гравець, проти якого довелося грати

Мені подобається Коноплянка і його техніка. На швидкості немає шансів забрати у нього м’яч. Вася Кобін технічний футболіст, Лукас Перес, Батіста. Але, якщо найтехнічніший, то Лукас Перес Мартінес.

Коли Коноплянка приїде в Минай

Ми з ним періодично списуємося. Він каже, що ще хоче пограти у хороший футбол, але ми теж граємо у хороший футбол. Всяке може бути. Це футбол. Я йому бажаю, щоб він грав. В нього ще купа часу! Бажаю, щоб за збірну добре виступали хлопці і він, і всього найкращого. А сюди він завжди встигне.

Динамо – найкраща команда в Україні. Про Гармаша, Хачеріді та Леоненка

Мені дуже не подобається Гармаш. Те, як він поводиться на полі. Це не тільки я. Це було ще тоді, коли за ним ще так не стежили. Мені не сподобалося, як він себе веде, як грає, як ставиться до футболістів, як не поважає нікого на полі. Мені не подобався Хачеріді. Я говорю тільки про скандальних футболістів. Я ж не кажу про Циганкова чи Морозюка, які стараються. Чи про Ярмоленка не говорив ніколи нічого поганого. Може, це і не красиво говорити таке з мого боку, я ж не якийсь експерт, ніколи ним не буду і не збираюся бути. Те, що в коментарях пишуть, що я ще один Леоненко – я з цим не згоден. Я ніколи ним не буду, я не згоден з ним, і повністю його не підтримую у його ставленні до футболістів. Категорично не підтримую те, як він поливає людей брудом. Я критикував 2-3 футболістів, які, на мою думку, не відповідають рівню київського Динамо. Динамо – це найкраща команда в Україні. В ній мають бути достойні футболісти, які мають показувати приклад.

Ким бачить себе після завершення кар’єри

Хочеться залишитися у футболі, бо більше нічого не вмію. Хочеться працювати у структурі клубу. Селекціонером. Вася Кобін сказав, що я буду писарем, але хочеться більш активну посаду обіймати. Може якимось директором. Тренером? Ні. Не бачу себе тренером. Це невдячна робота, дуже нервова, а я емоційна людина. Зараз всі пхаються у тренери. Три гри зіграв у Першій лізі – і вже отримує ліцензію PRO. Тренер повинен мати особливе мислення, підхід до футболістів і харизму. Я бачу себе в структурі клубу, а про тренерство не думаю.

Про перший матч з Динамо

Коли тільки прийшов до Карпат і була перша гра з Динамо, то перед матчем зайшов президент Петро Димінський і сказав, що треба “кров з носу” виграти матч. Я знав, що вийду в основі. Ми програли 1:2, але дуже добре зіграли. А мене півночі трусило від переживання, бо така важлива гра була.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також