Домашня сторінка Актуально ТОП-20 клубів, які заробили найбільше. Історичний рекорд, сюрприз Ліверпуля і несподіваний Вест Гем

ТОП-20 клубів, які заробили найбільше. Історичний рекорд, сюрприз Ліверпуля і несподіваний Вест Гем

6 читачів онлайн
0
3,322

Ресурс Deloitte опублікував фінансовий звіт сезону 18/19 для європейських клубів. Упродовж тогорічної кампанії команди загалом заробили 9,3 мільярда євро, що на 11% більше, ніж за сезон 17/18 років.

Скрін з сайту Deloitte

Відзначимо, що найбільшу частку від загального заробітку клубів склав дохід від продажу телеправ – 44%. Ще 40% принесла виключно комерційна складова і 16% – так званий MatchDay (продаж квитків, атрибутики, їжі та усього, що супроводжує ігровий день на стадіоні).

Найбільше за минулий сезон заробила Барселона – 840,8 мільйона євро. До речі, цей показник став історичним рекордом для футбольних клубів, адже раніше жодному із них не вдавалося сягнути позначки у 800 мільйонів. Другими після каталонців є їхні головні конкуренти і за спортивною, і за маркетинговою складовою – Реал. Мадридці збагатилися на 757, 3 мільйона. Трійку замикає Манчестер Юнайтед, який, навіть попри великі проблеми зі спортивною складовою, зумів за сезон заробити 711, 5 млн євро. Чинний переможець Ліги Чемпіонів Ліверпуль опинився лише на 7-му місці із доходом у 604,7 мільйона євро. До ТОП-20 також увійшов і Вест Гем Андрія Ярмоленка, який заробив 216,4 млн євро і посів 18-те місце у рейтингу. Замикають список Евертон – 19-те місце (213 млн євро) та Наполі – 20-те місце (207,4 млн євро).

Читайте також: Міг очолити Шахтар, а тепер тренуватиме Мессі. Барселона повертає тікі-таку?

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Карантин не для “особливих”. Російський самоуправець втік з Іспанії додому

Російський футболіст порушив умови карантину …